banner
Dom

3 największe mity o systemie DGP

Podobnie jak większość systemów powietrznych ogrzewanie DGP ma za zadanie doprowadzenie powietrza z zewnątrz oraz ogrzewania i mieszana go z już istniejącym. Ogrzewanie kominkowe zdobywa dopiero swoich zwolenników, niemniej jednak można spotkać się już z kilkoma mitami, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

zimnoOgrzewanie powietrzne nie przynosi rezultatów

W wielu źródłach można spotkać szereg opinii o tym, że wydajność systemów DGP jest mało skuteczna. Niemniej jednak ilość tego typu wypowiedzi jest praktycznie równa z przekonaniami, że ogrzewanie kominkowe może ogrzać nawet największą powierzchnię.  W tym wypadku prawda leży pośrodku. Należy zaznaczyć, że system kominkowy może skutecznie i efektownie ogrzać powierzchnię nawet do 150m2. Decydując się na DGP należy wyjść z założenia, że lepiej jest ogrzać kilka pomieszczeń skutecznie niż nieefektywnie wszystkie.

System ogrzewania kominkowego hałasuje

Wielu użytkowników takich systemów narzeka na to, że system ogrzewania jest głośny. Nie oznacza to jednak, że system ogrzewania jest przyczyną szumu i hałasu. Wręcz przeciwnie. Niemalże w każdym przypadku takiego stanu rzeczy przyczyną jest źle zamontowana instalacja. Biorąc pod uwagę fakt, że wentylator w instalacji powinien być jedynym źródłem hałasu, a standardowa turbina emituje słyszalny, ale niedrażniący dźwięk o wartości 65dB, szum nie powinien przeszkadzać mieszkańcom. Przyczyną hałasu jest napędzane przez wentylatory szybko wędrujące powietrze przez kanały wentylacyjne oraz kształtki. Jeśli system wentylacyjny posiada zbyt długie kanały wentylacyjne, zakręty i inne przeszkody efektem będzie głośno działająca wentylacja.

Samodzielnie wykonany system DGP

U wielu użytkowników istnieje przekonanie, że system ogrzewania kominkowego może wykonać samemu. Faktem jest to, że montaż instalacji jest bardzo prosty, niemniej jednak założenie elementów i podpięcie wentylatora to nie wszystko.  Warunkiem do sprawnie działającej wentylacji DGP jest funkcjonalnej i sprawne jej zainstalowanie, które wymaga wiedzy i doświadczenia. Osoby, które porywają się na założenie takiej instalacji zapominają o najważniejszych elementach, które wpływają na sprawność instalacji. Decydując się na system ogrzewania DGP warto zaprosić jednak fachowca, tak by instalacja działała sprawnie i bezgłośnie.

System DGP jest świetnym rozwiązaniem. Przecież, kto nie marzy o tym, by mieć w domu swój własny kominek, który dodatkowo ogrzewa cały dom. Decydując się na takie rozwiązanie warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zadbają nie tylko o prawidłowe wykonanie instalacji, ale także o nasze bezpieczeństwo.

Artykuł powstał na podstawie informacji zamieszczonych na: http://www.systemkominkowy.com/ogrzewanie-kominkowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.