banner
Sport

Rowerem przez całą Polskę

W dzisiejszych czasach moda na uprawianie sportu powoduje utworzenie pewnych trendów. Jednym z nich jest jazda na rowerze. Ta dziedzina sportu posiada wielu sympatyków, których liczba wciąż rośnie.

Najpiękniejsze trasy rowerowe

Wakacje w pełni, dlatego warto zmobilizować się do zwiedzenia najpiękniejszych zakątków Polski i stworzyć niezapomniane wspomnienia oraz zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

1. szlak rowerowyPark Krajobrazowy doliny Sanu w Bieszczadach

Bieszczady to region, który rokrocznie ściąga wielu turystów. Liczne szlaki turystyczne są dopasowane do upodobań turystów. Wśród szlaków pieszych, konnych czy nawet samochodowych (np. Pętla Bieszczadzka) istnieją szlaki rowerowe. Najlepszym czasem na wycieczki w ten malowniczy zakątek Polski to wczesna jesień. Na trasie wzdłuż doliny Sanu jest wiele lasów liściastych, które o tej porze roku nabierają pięknych kolorów i dopełniają malowniczy wygląd tej wspaniałej krainy.

2. Białowieża z niespodziankami

Piękna, intensywna zieleń Białowieskiego Parku Narodowego z pewnością przeniesie nas w jedyny w swoim rodzaju klimat. Dodatkową atrakcją tych ścieżek rowerowych jest możliwość spotkania króla puszczy – Żubra. Należy jednak pamiętać, że wjazd na teren Parku związany jest z uzyskaniem pozwolenia od dyrektora Puszczy.

3. Szlak latarni morskich

Nad morzem istnieje przygotowany szlak Świnoujście – Krynica Morska, na którym można spotkać wspaniałe latarnie morskie. Polskie wybrzeże może zachwycić każdego rowerzystę. Szum morza, piękna, nieograniczona przestrzeń i niesamowita atmosfera sprawiają, że trasa ta jest wyjątkowo przyjemna.

Zanim wyjedziesz

Należy pamiętać, że przed tak długimi trasami należy specjalnie przygotować nasz rower. Zadbajmy więc o odpowiedni serwis, sprawdźmy czy zabraliśmy wszystkie niezbędne elementy takie jak pompka do opon, klucze, odblaski czy odpowiednia odzież. Warto na takie trasy zaopatrzyć się w sakwy, które nie przeszkadzają w jeździe a są w stanie pomieścić wiele rzeczy. Aby uzupełnić swój zestaw rowerzysty zajrzyj na stronę: .

1 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *