banner
Vito Bambino z żoną, żródło: Instagram/ bitamina.vito.bambino
Kultura

Vito Bambino – kim jest nowy członek Męskie Granie Orkiestra 2021?

Już w sierpniu wystartuje Festiwal Męskie Granie 2021. Tymczasem 30 czerwca, wraz z oficjalną premierą teledysku do nowego singla pt. I Ciebie też, bardzo, poznaliśmy nazwiska wokalistów, którzy tworzą tegoroczną orkiestrę. Dawid Podsiadło i Daria Zawiałow – tych osób nie trzeba nikomu przestawiać. Obok nich zobaczymy i usłyszymy Mateusza Dopieralskiego, czyli Vito Bambino. Co o nim wiemy?

Mateusz Dopieralski – wiek, kariera, rodzina

Vito z żoną i dzieckiem, żródło: agusch_/Instagram
Vito z żoną i dzieckiem, żródło: agusch_/Instagram; zdjęcie wyżej: bitamina.vito.bambino/Instagram

Vito Bambino to pseudonim artystyczny Mateusza Dopieralskiego, urodzonego w Polsce w 1988 r. niemieckiego aktora filmowego i telewizyjnego oraz polskojęzycznego piosenkarza, wokalisty zespołu Bitamina. Choć jego rodzice wraz z nim i siostrą wyemigrowali do Niemiec, kiedy miał jedynie 2 lata, biegle posługuje się zarówno językiem niemieckim, jak i polskim. To zasługa tego, że w jego domu rozmawiano po polsku. Sam nazywa siebie natomiast Europejczykiem.

Podczas studiów grywał na deskach teatrów. Po ich ukończeniu rozpoczęła się jego przygoda z regularnym pojawianiem się w niemieckich produkcjach filmowych. Jeśli chodzi o jego muzyczną karierę, to jej początki sięgają roku 2003. Swego czasu sporą popularność zdobył jego utwór Dom, nagrany wraz z zespołem Bitamina. Współpracował m.in. z Pauliną Przybysz, Quebonafide i Sanah. Jest szczęśliwym mężem, a od ubiegłego roku także ojcem.

Męskie Granie 2021

Męskie Granie to ogólnopolska trasa koncertowa, która wpisała się już na dobre w kalendarz muzycznych wydarzeń. Od swojej pierwszej odsłony w 2010 r. ma swoich wiernych fanów, których rzesza stale rośnie. Więcej, można już nawet stwierdzić, że to jedna z najważniejszych muzycznych imprez na kulturalnej mapie naszego kraju.

Z powodu sytuacji pandemicznej, organizatorzy jedenastej edycji Męskiego grania nie mogli zorganizować jej tak, jak by chcieli. Musieli dostosować się do obecnie panujących warunków, nie chcąc całkowicie rezygnować z organizacji imprezy. Singiel i teledysk do piosenki I Ciebie też, bardzo jest już dostępny w sieci. Został wyjątkowo ciepło i entuzjastycznie przyjęty przez fanów Męskiego Grania. Pojawienie się w składzie Mateusza Dopieralskiego to strzał w dziesiątkę. Teraz pozostaje czekać na sierpniowe koncerty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *