banner
Dom

Aranżacja wnętrz

Zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia to świetny czas na zmianę wystroju wnętrza. Zanim więc zasiądziemy do świątecznego stołu warto zadbać o to, by atmosfera była wyjątkowa, a święta pozostały w pamięci na długi czas.


Tradycyjny wystrój

Osoby, które są mocno przywiązane do tradycyjnych rozwiązań mogą zdecydować się na wystrój, który pozwoli im wrócić wspomnieniami do swoich dziecięcych lat. Nie powinno wtedy zabraknąć pięknie ozdobionej, naturalnej choinki obwieszonej przeróżnymi cukierkami i czerwonymi bombkami. Rozmaite figurki mikołajów, reniferów i aniołków powinny wypełniać pustą przestrzeń, a migające światełka choinki wzbudzać podziw i zachwyt. Cały klimat powinien być zachowany w odcieniach czerwieni, który jest kolorem radości i miłości. Złote łańcuchy na choinkach i biały obrus na stole wigilijnym podkreślą tradycyjność i nadadzą magicznego klimatu. Jeśli w salonie mamy kominek, także warto o niego zadbać. Ozdobna kratka kominkowa nada mu całkiem nowego charakteru i podkreśli świąteczny nastrój.

Wieczorem, cała rodzina zasiada do wspólnej kolacji. Wtedy najważniejszym punktem staje się wigilijny stół, który pomimo wspomnianego wcześniej białego obrusu, powinien być odpowiednio udekorowany. Odpowiednie serwetki, jak również świece, wzmocnią świąteczną atmosferę, a pełen zestaw dwunastu potraw dopełni całą aranżację.


Nieco nowoczesności

Obecnie coraz więcej osób odchodzi od tradycyjnych metod dekoracji i ucieka w stronę innowacyjnych rozwiązań. Nowoczesny wystrój charakteryzujący się białymi barwami również ma wyjątkowy klimat. Choinka przyozdobiona srebrnym łańcuchem, mnóstwo świątecznych dodatków czy kratki ozdobne upiększające domowy kominek. Również światło odgrywa ogromną rolę w aranżacji wnętrz. Akcentuje określone elementy dekoracji nadając niecodziennego wyglądu. Dlatego tak dużą wagę przykładamy do dekoracji naszych domów podczas świąt. W końcu każdy z nas stara się uczynić czas świąteczny wyjątkowym i sprawić by magiczna aura zagościła w naszym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.