banner
Jak i gdzie sprzedać stare meble
Biznes, Dom, Porady

Jak i gdzie sprzedać stare meble? Cenne wskazówki dla posiadaczy antyków

Zastanawiasz się, gdzie sprzedać stare meble, aby dać im drugie życie? Zanim zdecydujesz się to zrobić, lepiej upewnij się, czy w Twoim posiadaniu nie znalazły się cenne antyki. Stare meble, choć często mocno nadszarpnięte zębem czasu, mogą mieć bardzo wysoką wartość, którą z łatwością sprawdzisz przez Internet. Dzięki temu podczas sprzedaży uzyskasz za nie adekwatną cenę i unikniesz ryzyka związanego ze skorzystaniem z nieuczciwej oferty kupna.  

Wyceń stare meble z rzeczoznawcą

Rzeczoznawca najczęściej wycenia meble pod względem ich wartości zabytkowej, historycznej i estetycznej. Być może w Twoim posiadaniu jest drewniany kredens z XX wieku lub zabytkowe krzesła z lat 30.? Jedyny sposób, by się o tym przekonać to ich rzetelna wycena przez specjalistę. Dzięki temu zdobędziesz informacje od fachowca i upewnisz się, jaki przedział cenowy określić podczas ich sprzedaży. Nie musisz jednak odwiedzać antykwariatu czy lombardu, aby to zrobić. Najprostszy sposób na oszacowanie ich wartości oraz ustalenie jak bardzo są cenne to wycena mebli online.

Wyceń stare meble z rzeczoznawcą

Jak wycenić stare meble online?

Wycena starych mebli online jest możliwa poprzez specjalistyczne portale oferujące prosty i szybki kontakt z doświadczonym rzeczoznawcą. Meble należy wcześniej dokładnie obejrzeć. Każdy szczegół dotyczący jego elementów, detali oraz zużycia będzie istotny w procesie wyceny. Przyjrzyj mu się dokładnie i zapisz wszystkie cechy charakterystyczne, które zauważysz. To pozwoli Ci stworzyć jego szczegółowy opis, który ułatwi pracę specjalisty i stworzenie przez niego precyzyjnej wyceny.

Kolejny krok to wykonanie zdjęć danego przedmiotu. Jest to kluczowy element wyceny mebli online, dlatego zadbaj, aby były one jak najlepszej jakości. Zrób zdjęcia z każdej strony, pod różnym kątem, a zapisane w opisie detale uchwyć w zbliżeniu.

Tak przygotowany opis i zdjęcia mebli prześlij mailem lub przez formularz na stronie internetowej. Trafią one do specjalisty, który na podstawie tych informacji oszacuje ich wartość. Po wykonaniu analizy, otrzymasz raport z wyceną, który pomoże Ci sprzedać meble po uczciwej cenie.

Gdzie sprzedać stare meble o dużej wartości

Wycena gotowa. Znasz już wartość starych mebli, które posiadasz. Pozostaje odpowiedzieć na pytanie, gdzie sprzedać stare meble, aby uzyskać za nie adekwatną cenę? Jeśli meble posiadają dużą wartość, najlepszym miejscem na ich sprzedaż będą sklepy z antykami i domy aukcyjne. Swoje cenne meble możesz także wystawić na targach i aukcjach internetowych. Możesz także skierować się do skupu antycznych i zabytkowych mebli.

Wycena mebli online to najprostszy sposób na to, by dowiedzieć się, ile warte są nasze stare meble. Warto z niej skorzystać przed sprzedażą, aby upewnić się, że oferowana cena odzwierciedla ich wartość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *