banner
podwozie
Rozrywka

Na co zwracać uwagę podczas doboru podwozi do modeli?

Współczesna technologia pozwala modelarzom na tworzenie niezwykle skomplikowanych i szczegółowych projektów. Zarówno zawodowcy, jak i początkujący miłośnicy tego hobby muszą jednak mierzyć się z doborem i kompletowaniem odpowiednich komponentów oraz części. Należy do nich również podwozie, będące obok napędu i silnika kluczowym elementem każdego modelu.

Materiał podwozia do modelu

Poszczególne projekty tworzone są w oparciu o różne rozwiązania. Właściwości zastosowanych materiałów wpływają nie tylko na parametry gotowego projektu, ale też jego koszt. Najczęściej stosowanym materiałem podwozia do modeli jest plastik. Wyróżnia się niskimi kosztami produkcyjnymi, a jednocześnie jest wystarczająco trwały. Takie rozwiązanie sprawdza się jednak jedynie wówczas, gdy w projekcie nie jest przewidziane naniesienie żadnych zmian – takich, jak np. modyfikacja silnika, korekta rozstawu osi czy zmiana miejsca mocowania dyferencjałów.

Podwozia wyższej klasy

Modele wyższej klasy posiadają podwozia wykonane z trwalszych materiałów, w tym płyt aluminiowych czy włókna węglowego. W ten sposób zyskać można zarówno mniejszą masę, jak i większą odporność na uszkodzenia czy lepszą sztywność. Część modelarzy decyduje się na samodzielne wykonanie niezbędnych elementów jednak takie rozwiązanie wymaga zwykle zastosowania maszyny CNC. Wybierając podwozia do modeli, warto zwracać uwagę na lekkość i wytrzymałość elementu. Dobrze wymogi te spełniają materiały kompozytowe, nierzadko pozyskiwane z odpadów po wcześniejszych projektach.

Sprawdź co w ofercie posiada sklep modelarski Model Making:

  • https://www.sklep.modelmaking.pl/pol_m_Akcesoria-podwozia-dzwignie_Podwozia-306.html
  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *