banner
hotel, Hilton Gdańsk
Hotele, Pozostałe

Nadmorska atmosfera

Sopot to nadmorska miejscowość turystyczno-uzdrowiskowa, która łączy w sobie rozciągające się u wybrzeża plaże i zalesione wzgórza morenowe. Te elementy krajobrazu tworzą ten niepowtarzalny klimat, jaki panuje w Sopocie, wchodzącym w skład Trójmiasta.

Gdynia i Gdańsk to nieporównywanie większe miasta niż Sopot, które mają znacznie więcej atrakcji turystycznych. Restauracje w Gdańsu są zlokalizowane w obrębie starego miasta, więc lokale zajmują zabytkowe budynki, których architektura oddaje klimat minionych epok świadczących o bogatej historii miasta. Gdynia natomiast to wspaniałe miasto portowe, gdzie można wejść na pokład niejednego historycznego okrętu i poczuć się prawdziwym marynarzem.

Wprawdzie Sopot jest znacznie mniejszym miastem bez rozbudowanego portu i zabytkowej architektury, ale jednak posiada wiele atrakcji, które budzą zainteresowanie i uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Niemal wizytówką Sopotu jest drewniane molo, które ciągnie się aż 511,5 m w głąb morza, do tego dochodzą piaszczyste plaże zajmujące 4,5 km sopockiego wybrzeża. Możliwość odbywania spacerów o różnej porze roku, w ciągu dnia i nocą, kiedy dodatkowo organizowane są imprezy kulturalno-rozrywkowe świadczą o atrakcyjności tego miejsca. Do znanych sopockich obiektów zaliczyć można też Operę Leśną, w której latem odbywają się różnego rodzaju koncerty.  Uwagę zwraca również Krzywy Domek o wyjątkowej architekturze, który znalazł się na liście 50 najdziwniejszych budowli świata. Sama architektura miasta również jest bardzo ciekawa, składa się bowiem z secesyjnych wilii i kamienic.

Wybierasz się do Gdyni lub Sopotu? Sprawdź co w swojej bogatej ofercie posiada hotel Hilton Gdańsk.
Znajdziecie w nim:

  • sale konferencyjne – https://hiltongdansk.pl/bankiety-i-konferencje/
  • bary i restauracje – https://hiltongdansk.pl/restauracje-i-bary/
  • Miasto jest przygotowane na przyjazd turystów w ciągu całego roku. Liczne ośrodki wypoczynkowe i hotele w Sopocie ma na bardzo wysokim poziomie. Zlokalizowane w strategicznych punktach miasteczka, zawsze ze wspaniałym widokiem, w pobliżu morza, zapewniają komfortowe warunki i doskonałą obsługę.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *