banner
Rozrywka

Męskie hobby

Lista czynności, które mężczyźni klasyfikują jako hobby jest długa. Na jej czele zazwyczaj sport, a dokładniej zazwyczaj piłka nożna, później wymieniają motoryzację, muzykę, gry komputerowe, filmy itd. Jednak istnieje kilka rzeczy nie wymienianych często, ale takich którym poddaje się wielu panów. Jakich?

Odrobinę mniej znane

Hobby pochłania sporo wolnego czasu każdego kto wpadnie w takie “sidła”, ale zawsze oddaje się mu z przyjemnością. Do rzadziej spotykanych hobby należą z pewnością:

hoby Makrofotografię. Polega ona zazwyczaj na fotografowaniu głównie owadów w bardzo dużym powiększeniu. Hobby to stanowi wspaniałą szansę na poznanie niezwykłego świata tych stworzeń.

Akwarystyka. Jest to wymarzone hobby dla osób, które borykają się z różnymi rodzajami alergii, np. na sierść, a bardzo chcą mieć zwierzęta. Ryby akwariowe, oprócz tego, że zjawiskowo wyglądają mają bardzo dużo zalet, np. nie trzeba ich wyprowadzać na spacery.

Wędkarstwo. Jedno z najbardziej wyciszających hobby, jakim może poddać się mężczyzna. Z pewnością ukoi nawet najbardziej zszarpane nerwy i pomoże odpocząć. Niektórzy uwielbiający wędkowanie potrafią wyjeżdżać nawet na drugi koniec świata w celu poznania coraz nowszych i bardziej zadziwiających gatunków.

Modelarstwo. Jest to hobby, które nie tylko rozwija umiejętności manualna, ale i wpływa na lepszą znajomość historii. Przedmiotem modelarstwa może być ogromna ilość rzeczy – od statków, samolotów i innych pojazdów, po próby odtworzenia np. różnych wydarzeń historycznych, np. bitew. Budowanie modeli od podstaw jest naprawdę absorbującym zajęciem.

Wymienione wyżej przykłady nie są oczywiście całkowicie nieznane, ale z pewnością spotkamy się z nimi rzadziej niż np. miłością do sportu czy do motoryzacji, a nawet gier komputerowych.

Artykuł powstał we współpracy z: http://toysbox.pl/revell-modelarstwo/revell-do-sklejania/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.