banner
filtry samochodowe
Artykuły, Moto

Filtry samochodowe – jak kupować?

Filtry w aucie to elementy, o których Kierowcy zbyt często zapominają. Zaniedbania prowadzą zwykle do wielu kosztownych napraw. Można tego uniknąć, kupując dobry filtr w odpowiednim czasie. Chcesz kupić filtry samochodowe wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie? Podpowiadamy, z oferty jakich producentów warto skorzystać, by nie trafić na bubel.  

Wymiana filtrów nie należy do kosztownych a pozwala zapewnić naszemu autu odpowiednio dobry stan. Ponadto unikamy w ten sposób kosztownych napraw podzespołów, za których bezpieczeństwo odpowiada dobry stan filtrów np. silnik.

Czym kierować się podczas zakupu?

Przede wszystkim nie warto kierować się ceną. Najniższa dotyczy zwykle chińskich zamienników. Z kolei najwyższa charakterystyczna jest dla filtrów w ASO i nie zawsze przekłada się na najwyższą jakość. Podczas zakupu nowych filtrów warto stosować metodę, z której korzystają doświadczeni mechanicy tj. kupować filtry znanych i cenionych producentów na rynku części zamiennych. Renomowane marki filtrów samochodowych to gwarancja wysokiego poziomu jakości wykonania oraz dłuższej trwałości działania.

filtry samochodowe

filtry samochodowe

Zamienniki z reguły niczym nie różnią się od części oryginalnych. No, może jedynie niższą ceną oraz brakiem logo na opakowaniu. Producenci części zamiennych zwykle zaopatrują także znanych producentów samochodów, czyli lądują na tzw. pierwszy montaż. Ta sama linia produkcyjna skutkuje wręcz identyczną jakością.

Z oferty jakich producentów najlepiej korzystać?

Na rynku motoryzacyjnym znajdziemy multum filtrów do samochodu. Najbardziej znane i cenione marki to m. in. Bosch, Filtron, Mann, Comline oraz Magneti Marelli. Szczegółowe informacje o tych i wielu innych producentach znajdziemy na stronie http://www.nowe-filtry.pl. Pamiętajmy, że na żadnym filtrze nie będzie napisane, czy jest on dobrej lub złej jakości. Dlatego kupując nowy filtr, niezależnie od tego czy będzie to filtr oleju, paliwa lub powietrza, należy wybierać wyłącznie podzespoły znanych producentów. Renoma tych marek to jedyna gwarancja wysokiej jakości filtrów i bezproblemowej eksploatacji samochodu.

Stacjonarny czy online?

Kupowanie filtrów samochodowych przez Internet, to bez wątpienia bardziej korzystna opcja. Wydaje się to dosyć oczywiste – sklepy internetowe generują niższe koszty utrzymania, czego efektem jest wyraźne obniżenie cen – filtry samochodowe nawet do 20% taniej. Niezależnie od tego, gdzie zdecydujemy się kupić filtr do samochodu, pamiętajmy, by kupować z pewnego źródła i sprawdzony, dobrej jakości podzespół.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *