banner
koparka
Budownictwo, Technologia

Części do maszyn budowlanych – oryginalne czy tanie zamienniki?

To pytanie rozbrzmiewa wśród wszystkich posiadaczy ciężkiego sprzętu oraz właścicieli firm budowlanych, którzy mogliby pozornie oszczędzić niewielkie pieniądze na zakupie zamienników. Dlaczego jednak warto wybierać tylko i wyłącznie oryginalne części do maszyn budowlanych i gdzie można zakupić takowe z zachowaniem pewności co do pochodzenia danego rodzaju części?

części do maszyn budowlanych

Poszukiwanie części do maszyn w praktyce

 

Osoby posiadający sprzęt firmowy – np. Case, JCB, Volvo często szukają tańszych części – najczęściej zamienników. Wybór wydaje się pozornie oczywisty – te części są tańsze i nie różnią się specjalnie od oryginałów na pierwszy rzut oka.

Badania i doświadczenie pokazują, że oryginalne części JCB są o wiele lepsze od zamienników, gdyż są one trwalsze, lepiej wykonane oraz objęte gwarancją producenta. W przypadku nowoczesnych i oryginalnych części można mieć pewność, że będą idealnie współpracować z systemami napędowymi oraz będą dostosowane do specyficznych parametrów pracy danej maszyny. Dla przykładu części do koparek Volvo są jedynym gwarantem jakości pracy urządzeń tej marki i przypomina o tym wyraźnie producent! Jeśli nie chcemy przepłacać, to wcale nie jesteśmy skazani na kiepskie zamienniki. Oryginalne części można bowiem nabyć w internecie za atrakcyjne ceny – tyczy się to zarówno takich elementów, jak części JCB, części Volvo czy też części Case.

Części do maszyn w Internecie

Obecnie dzięki rozbudowanej sieci dystrybucyjnej możliwe jest kupno drogą internetową następujących rodzajów części:

– elementy napędowe,

­- filtry oleju,

– filtry paliwa,

– filtry powietrza i filtry kabinowe,

– gąsienice gumowe,

– elementy napędowe hydrauliki,

– przewody hydrauliczne,

łyżki do koparek,

– lewary oraz przeciwwagi.

 

Jak widać, rozwiązań jest cała masa i każdy właściciel koparki może kupić wysokiej jakości oryginalne części i to w bardzo atrakcyjnej cenie. Jakość i pochodzenie części nie zawsze muszą się wiązać z wysoką ceną – dzięki dostępowi do sieci dystrybucyjnych producentów istnieje możliwość zaoferowania atrakcyjnych cen na topowe produkty na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *