banner
dekoracje do domu
Dom

Jak dekorować dom

Estetyczne dekorowanie domu to nie lada wyzwanie. Wiele osób najzwyczajniej w świecie idzie po najmniejszej linii oporu i w do tego zadania wynajmuje profesjonalnych architektów. A inni ludzie chcą sobie radzić sami i dlatego osobiście biorą się za dekorowanie wszystkich pomieszczeń.

Pierwszy krok

Jako pierwsze to musicie sobie uświadomić, jakie dekoracje do domu chcecie zakupić? W jakim stylu? W jakim kolorze? Dopiero potem możecie rozpocząć poszukiwania. Dlaczego? Ponieważ chodzi tutaj o umiejętne dobranie wszystkich dodatków, dzięki czemu wszystko będzie wyglądało, jakby było zakupione w jednym komplecie. Przykład? Czerwone serce na ścianie, zielona naklejka, niebieski koc, żółta ramka na zdjęcia – na pewno nie będzie tworzyło to jednej wspólnej kompozycji. Dlatego najpierw pomyślcie, a potem działajcie.

dekoracje do domu

Drugi krok

Skoro już pomyśleliście na jaki kolor, na jaki styl stawiacie, to warto wybrać się teraz na zakupy. Nie musicie specjalnie biegać po mieście w poszukiwaniach, ponieważ nie zapomnijcie o tym, co internet ma Wam do zaoferowania. W sieci jest pełno takich sklepów, gdzie możecie kupić najróżniejsze dekoracje do domu. Pierwszą taką rzeczą na którą na pewno postawicie są ramki. Trzeba przyznać, że bez względu na to, jaki styl wybierzecie, czy będzie to nowoczesność, czy jednak nawiązanie do klasyki, ludzie zawsze kupują ramki na fotografie.

Oprawione zdjęcia

Ramki na zdjęcia warto kupić w jakimś fajnym kształcie. Może to być taka w kształcie serca, dużej wielkości, gdzie będziecie mogli włożyć więcej niż jedno zdjęcie. W środku serca mogą być małe rameczki lub nawet bez takich osobnych rameczek. Popularna jest również multiramka, czyli kilka ramek połączonych w jedno. Trzeba przyznać, że wygląda to bardzo fajnie i na ścianie można powiesić kilka zdjęć za jednym zamachem.

Oświetlenie

W obecnych czasach bardzo popularne są cotton ballsy, czyli kule świetlne w najróżniejszych kolorach. Przypominają one trochę świąteczne bombki, ponieważ są takiej wielkości. Takie cottony wykorzystywane są jako dodatkowe oświetlenie np. regału na książki, wspomnianych ramek na zdjęcia, nad łóżkami dzieci, ponieważ dają bardzo przyjemne i spokojne światło.

Na ścianę

A na ścianie mogą znaleźć się najróżniejszego rodzaju naklejki. Zanim się przerazicie (bo zwykłe naklejki łatwo ze ściany nie schodzą), to wiedźcie, że takie dekoracje do domu można w bardzo łatwy sposób usunąć. Serce na rowerze, dinozaury, pan z parasolką, wiolonczela oraz wiele innych – takie ścienne naklejki wyglądają naprawdę stylowo i estetycznie w każdym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *