banner
Rozrywka

Artykuły plastyczne dla przedszkolaka

Początek roku szkolnego to dla rodziców czas sporych wydatków na podręczniki i przybory szkolne dla swoich dzieci. Już w wyprawce dla przedszkolaka znajduje się cały zestaw zeszytów do ćwiczeń i kolorowanek, artykułów plastycznych oraz odzieży i zamiennego obuwia. Jakie konkretnie przybory szkolne potrzebne są tym najmłodszym uczniom?

Trudno wyobrazić sobie rysowanie szlaków, czy wykonywanie pierwszych fantazyjnych rysunków bez zestawu kolorowych długopisów, kredek i flamastrów. Na zajęcia plastyczne dziecko będzie potrzebować farby plakatowe i akwarele (warto sprawdzić, czy posiadają atesty bezpieczeństwa, które kwalifikują je jako bezpieczne farby dla dzieci), kilka kolorów bibuły, plastelinę oraz zestaw bloków- techniczny, rysunkowy i kolorowy do wyklejanek. Inne wymagane artykuły plastyczne określa indywidualnie każde przedszkole. Nie zapominajmy przy tym o kubeczku na wodę i pędzelku do farbek, gumce do mazania oraz kleju biurowym w sztyfcie, ponieważ te pozornie małe przybory szkolne są bardzo często wykorzystywane podczas zajęć przedszkolnych. Rodzice powinni pamiętać, aby wszystkie przybory szkolne dla swojego malucha podpisać. Na zeszytach można nakleić kolorowe naklejki z imieniem i nazwiskiem dziecka, natomiast inne przedmioty podpiszmy nieścieranym flamastrem. Ponadto dziecko powinno mieć swój mały plecaczek, w którym będzie nosiło śniadanie, a czasami i ulubioną zabawkę, z którą trudno mu się rozstać.

Pamiętajmy, że dla malucha pierwsze dni w przedszkolu to często stresujące chwile spowodowane zmianą otoczenia, nowym towarzystwem i pierwszymi prawdziwymi obowiązkami, dlatego zróbmy wszystko, aby dziecko czuło się przytulnie i bezpiecznie w swojej szkole. Jeśli tylko możemy włączmy malucha w zakup swoich przyborów- niech samo wybierze swój pierwszy piórnik, zdecyduje, który plecak podoba mu się najbardziej, a także jaki bajkowy bohater ma się znaleźć na jego woreczku na buty. Takie pozornie drobne czynności wdrażają dziecko w szkolny klimat i pozwalają poczuć się prawdziwymi uczniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.