banner
Ciekawostki

Zdjęcia ślubne w Rzeszowie – tajemnice sukcesu

Zgodnie z tradycją Podkarpacia Młoda Para sakrament małżeństwa bierze przeważnie w parafii Panny Młodej. Chcąc zachować pamiątkę z tego szczególnego dnia w ich  życiu zamawia profesjonalnego fotografa, który ma uchwycić najpiękniejsze ujęcia.

fotografia slubna rzeszowFotograf powinien w tygodniu przed ślubem udać się do kościoła by sprawdzić jakie jest oświetlenie naturalne, jak mocno świeci słońce co umożliwi mu rzetelną ocenę oświetlenia wnętrza, a to zaś wpłynie na wybór potrzebnego sprzętu, by zdjęcia były jak najlepsze. Powinien on zapamiętać kilka zasad i zastanowić się nad kadrami, które musi uchwycić swoim aparatem. Należy pamiętać, że w albumie ślubnym nie może zabraknąć takich zdjęć z ceremonii ślubnej jak: wejście młodych, przysięga, zakładanie obrączek, zdjęcia gości, przyjęcie komunii świętej, zdjęcia świadków, wyjście z kościoła i obsypanie ryżem, cukierkami i monetami czy samo podpisywanie dokumentów.

By sprostać oczekiwaniom nowożeńców fotograf musi być kreatywny, otwarty, potrafić wykonywać oryginalne, jedyne w swoim rodzaju zdjęcia. Gdy w grę wchodzi fotografia ślubna Rzeszów i okolice mogą zaoferować około 80 profesjonalnych usługodawców, którzy wykonują najwyższej jakości zdjęcia. Konkurencja na tym polu jest ogromna, a przed ostatecznym podjęciem decyzji najlepiej przejrzeć portfolio kandydata, popytać znajomych.
Osoba taka powinna umieć robić oryginalne, efektywne fotografie. Jednak, by mogła wejść do kościoła z aparatem i resztą potrzebnego sprzętu musi uzyskać pozwolenie od księdza, ale najważniejszym dokumentem będzie uzyskana zgoda od biskupa odnośnie uprawnień do fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.