banner
Dom

Akcesoria meblowe

Nie każdy może pozwolić sobie na częstą wymianę mebli w sypialni, czy w salonie na nowe, nie każdego stać na podążanie za modą i kupowanie mebli odpowiadających najnowszym trendom. Jednak dostępne w sklepach meblowych profesjonalne akcesoria meblowe pozwalają odmienić wygląd mebli, poprawić ich estetykę, ale także mogą uczynić je bardziej praktycznymi w użytkowaniu.  

Najpopularniejszymi akcesoriami dekoracyjnymi, które potrafią całkowicie zmienić wygląd mebli są uchwyty meblowe, które mogą mieć postać chromowanych, aluminiowych, a nawet szklanych relingów, mosiężnych gałek w rozmaitych kształtach, a także plastikowych uchwytów w wielu aranżacjach. Kolorowe i fantazyjne gałki meblowe z dziecięcymi elementami świetnie nadają się do pokoju dziecinnego, tradycyjne uchwyty ze stali najlepiej sprawdzą się w salonie, natomiast do sypialni najlepszym rozwiązaniem będą uchwyty wykonane z drewna. W dużych zabudowanych szafach z drzwiami przesuwanymi, czy w szafach wnękowych zamiast uchwytów meblowych montuje się masywne klamki, które nie tylko wyglądają elegancko, ale także są bardziej trwałe niż tradycyjne gałki. Wygląd mebli można także zmienić oklejając je specjalną okleiną albo kolorową taśmą obrzeżną. Można je zregenerować malując lub lakierując specjalistycznymi preparatami do mebli.

Aby meble były funkcjonalne i bardziej pojemne producenci akcesoriów meblowych oferują praktyczne rozwiązania, za sprawą których codzienne użytkowanie mebli będzie łatwiejsze. W szafach można zamontować podświetlane drążki ubraniowe, przykręcić zawieszki i wysuwane wieszaki na spodnie, specjalne drążki i kosze na buty, czy przymocować duże i podświetlane lustra. Aby szuflady działały cicho i sprawnie trzeba sprawdzić prowadnice, od czasu do czasu wymienić zawiasy w drzwiczkach meblowych i nóżki pod meblami, a oprócz tego nie wolno zapominać o pielęgnacji mebli za pomocą specjalnych środków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.