banner
tabletka na kaca
Medycyna i Zdrowie

Proste sposoby na pokonanie nieznośnego kaca

Po upojnej, zakrapianej nocy z naszego organizmów wypłukiwane są cenne mikroelementy i witaminy. Zmniejsza się również ilość wody obecnej w organizmie. Efektem jest złe samopoczucie objawiające się bólem głowy, mdłościami i nieprzyjemnym uczuciem w żołądku. Jak zwalczać kaca? Sprawdźmy.

Jak zwalczać kaca?

Walkę z kacem powinniśmy rozpocząć jeszcze przed udaniem się na imprezę. Dobrze nawodnijmy swój organizm. Płyny uzupełniajmy nawet podczas picia. Jeśli na równowartość kieliszka wódki przypadnie szklanka wody, to z pewnością objawy kaca będą mniej przez nas odczuwalne.

Tabletka na kaca

Nie zapominajmy również o kwaśnym i tłustym jedzeniu. Na zabawie z przyjaciółmi doskonale sprawdzą się zagryzki w postaci pizzy, grzybów marynowanych, ogórków kiszonych, a także takie potrawy jak: ciepły barszcz, panierowane warzywa, czy mięsne zakąski. Zapomnijmy jednak o chipsach i chrupkach, czy napojach gazowanych, będą jedynie podrażniać żołądek.

Po powrocie z przyjęcia warto jest wypić szklankę wody, kefiru lub zjeść jogurt. Możemy przyjąć również witaminę C. Gdy jednak mimo tych środków zapobiegawczych i tak obudzimy się z kacem, możemy wytoczyć “ciężkie działa”.

Jak pokonać kaca?

Nad tym, jak pokonać kaca zastanawiały się już nasze babcie i to one właśnie odkryły, że najlepszym sposobem na niego jest domowy rosół. Złagodzi on ból żołądka i podniesie nas na nogi. Jeśli nie mamy czasu na przygotowanie rosołu, możemy skorzystać z innych sposobów o działaniu instant. W aptekach (i nie tylko) znajdziemy różnego typu tabletki na kaca, które pomogą nam szybko odzyskać formę. Wśród nich znajdują się między innymi 2KC. Oprócz tabletki na kaca możemy posiłkować się również witaminą C i węglem aktywnym. Ten ostatni pomoże nam szybciej oczyścić organizm z toksyn i zneutralizuje toksyny alkoholowe pozostałe w naszym żołądku.

O czym musimy pamiętać przed piciem?

Panie powinny pamiętać, że próba nadążenia z tempem picia za panami, może dla nich skończyć się bardzo szybko nieprzyjemnościami od strony żołądka. Starajmy się na bieżąco kontrolować sytuację i nie dajmy się namówić na kolejnego kieliszka, kiedy już wiemy, że to nie będzie najlepszy pomysł.

Złota zasada, która pomoże Ci uniknąć kaca giganta, to ta mówiąca o niemieszaniu alkoholi. Toksyny alkoholowe mogą wchodzić ze sobą w reakcje w żołądku, a to prowadzić to problemów z działaniem wątroby i jeszcze gorszego samopoczucia.

Jeśli pijesz wino nie pozwól, aby jego ilość przekroczyła 2 szklanki. Pijąc wino zawsze pamiętaj o jedzeniu. Najlepiej, aby były to posiłki wysoko-węglowodanowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *