banner
Dom

Jak przygotować się na przyjście dziecka na świat

Pojawienie się nowego członka rodziny jest wielkim wyzwaniem dla rodziców i wszystkich domowników. Przed pierwsza wizytą maluszka w domu należy wszystko przygotować, by czuć się komfortowo i zapewnić dziecku wszystkim niezbędne rzeczy. Każda wyprawka, musi posiadać kilka podstawowych elementów.

Przygotuj ubranka

ubranka

Przygotowanie ubranek dla maluszka, jeszcze przed narodzinami, sprawia mamom wiele radości. Niemniej jednak oprócz zachwycaniem się kolorami lub nadrukami na śpioszkach, należy zwrócić uwagę na inne istotne elementy. Warto zadbać o to, by pierwsze ubranka były:

  • wykonane z naturalnych materiałów,
  • nie posiadały guziczków lub tasiemek, które mogłyby się łatwo oderwać,
  • miękkie i elastyczne – unikaj naszywek z twardymi podszyciami,
  • wyprane i wyprasowane, niezależnie od tego czy są nowe czy z odzysku.

Decydując się na body dla dziecka w pierwszych dniach warto wybrać odpowiedni rozmiar. Ten z kolei wybiera się za pośrednictwem wagi. Jeśli uważasz, że dziecko będzie ważyło:

  • około 3 kg – kup body na 52 cm,
  • 3,8-4 kg – kup body na 56 cm,
  • ponad 4 kg – kup body na 60 cm.

Posiadanie odpowiednio dobranych śpioszków sprawi, że dziecko będzie czuło się wygodnie i komfortowo.

Zobacz także
Jak wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka na: http://mamazone.pokazywarka.pl/

 

 Zadbaj o właściwy sen dziecka

sen

Wiele mam pod wpływem chwili decyduje się na zakup kołyski. Niemniej jednak należy pamiętać, że kołyska jest rozwiązaniem jedynie na chwilę. O ile na początku dzieci uwielbiają kołysanie, tak w późniejszym czasie, gdy dziecko nauczy się siadać, bieguny kołyski mogą stać się niebezpieczne dla dziecka.

Łóżeczko jest najlepszym rozwiązaniem dla malca, tym bardziej, że zaraz po urodzeniu dziecko lubi mieć dużo przestrzeni wokół siebie. Wówczas warto zadbać o odpowiedni materac, który będzie przewiewny, mało podatny na odkształcenia oraz ze stabilnym stelażem.

Warto również zadbać o odpowiednią pościel. Można również zastanowić się nad specjalnymi prześcieradłami z membraną poliuretanową, która sprawia, że prześcieradełka są nieprzemakalne.

Odpowiednia pielęgnacja i higiena

pilęgnacja

Maluszek zwłaszcza w pierwszych dniach życia jest bardzo wrażliwy i delikatny. Produkty i kosmetyki używane do higieny powinny być delikatne i dobrane indywidualnie do skóry dziecka.

Należy również zaopatrzyć się w elementy takie jak wanienka, przewijak, czy delikatne gąbeczki. Warto również zaopatrzyć się w odpowiedni termometr do kąpieli tak, by zapewnić dziecku odpowiednią temperaturę kąpieli.

Oczywiście elementów wyprawki jest znacznie więcej. Możesz znaleźć je między innymi tutaj: http://dlamam.weebly.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.