banner
Logo Ideo Sp. z o.o.
Edukacja

Ideo zostaje merytorycznym partnerem kierunku „Zarządzanie w wirtualnym środowisku” utworzonego na Akademii Leona Koźmińskiego.

Dzięki współpracy praktyków biznesu razem z Akademią Leona Koźmińskiego udało się utworzyć nowy kierunek na studiach II stopnia tj. „Zarządzanie w wirtualnym środowisku”. Łączy on wiedzę ekspertów, wiedzę akademicką, możliwość otrzymania praktyk, stypendiów oraz zatrudnienia dla najlepszych studentów.

Zadaniem studiów magisterskich na kierunku „zarządzanie w wirtualnym środowisku” jest wykształcenie studentów posiadających już tytuł licencjata na dobrych menadżerów wyspecjalizowanych w biznesie internetowym. Będą oni mieli okazję zdobyć wiedzę oraz doświadczenie dotyczące wykorzystywania Internetu w biznesie.  Specjaliści z Internet Software House Ideo uczestniczyć będą m.in. w uszczegóławianiu programu studiów oraz zajmą się prowadzeniem niektórych zajęć.

Zawsze chętnie dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem. W dobie coraz powszechniejszego powstawania firm, które swoją działalność skupiają w on-line, problematyka zarządzania internetowym przedsięwzięciem staje się coraz istotniejsza. Połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznej jest tutaj szczególnie ważne i pozwala rzetelnie wykształcić kadry dla przedsiębiorstw gospodarki cyfrowej. – podsumowuje Ziemowit Michno, Dyrektor Strategiczny Ideo sp. z o.o.

Zarządzanie w wirtualnym środowisku to specjalizacja, która realizowana będzie w ramach kierunku Zarządzanie. Posiada on bardzo dobrą reputację również na międzynarodowym rynku pracy. Według Financial Times, Zarządzanie prowadzone przez Akademię Leona Koźmińskiego jest jednym z najlepszych tego typu kierunków w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Studenci zdobędą kompetencje m.in. : jak zarządzać internetowym start-upem, jak prowadzić działania e-marketingowe, jak tworzyć i komercjalizować innowacje, poznają zachowania konsumentów w sieci, nauczą się, jak zarządzać finansami i zespołami w projektach IT oraz jak wykorzystać Internet do budowania sukcesu firmy. W programie przewidziano także m.in. gry symulacyjne e-commerce czy laboratoria z wykorzystania mediów społecznościowych w działaniach marketingowych – mówi prof. Grzegorz Mazurek, opiekun studiów „zarządzanie w wirtualnym środowisku”.

Studia realizowane we współpracy z firmami to najlepszy przykład na to, jak biznes i wyższa uczelnia mogą skutecznie współdziałać  w celu dostarczenia studentom konkretnej wiedzy, kompetencji i umiejętności niezbędnych w budowaniu kariery zawodowej w świecie, w którym Internet odgrywa kluczowe znaczenie – dodaje prof. Mazurek.

Na stronie www.ezarzadzanie.kozminski.edu.pl znaleźć można jeszcze więcej przydatnych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *