banner
Artykuły, Edukacja

Entuzjaści motoryzacji w końcu się doczekali. Ruszył elitarny i unikatowy kierunek studiów dla wszystkich miłośników Budowy i tuningu samochodów w UTH!

Populacja ludności na świecie liczyła w 2015 roku ponad 7,3 miliarda ludzi. Niemal co siódmy mieszkaniec naszej planety posiada samochód. Transport samochodowy odgrywa również bardzo istotną rolę w naszym kraju, gdzie tylko z osobówek korzysta blisko 20 mln Polaków. Dla wielu z nich samochód to coś więcej niż jedynie środek transportu. Ich pojazdy muszą się wyróżniać na drodze, a i fabryczne osiągi są często dla nich niewystarczające. Wówczas pozostaje tylko jedno – tuning samochodu. Niestety na obecnym rynku motoryzacyjnym wciąż brakuje specjalistów w tej dziedzinie. Na szczęście trend ten może ulec wkrótce zmianie dzięki Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie, która zaprasza wszystkich maniaków motoryzacyjnych na studia na specjalności „Budowa i tuning samochodów”.

Przeciętny mechanik to za mało

Z roku na rok samochodów jest coraz więcej na polskich drogach. Nowe modele, siłą rzeczy, z czasem się starzeją i wymagają profesjonalnej renowacji. Samochód, jak każde inne urządzenie mechaniczne, ulega awariom, którym zaradzić może jedynie profesjonalny mechanik, podchodzący do swojej profesji z zamiłowaniem.

Budowa i tuning samochodowy to branża, która nieustannie rozwija się w naszym kraju. Jednak nadal ze świecą szukać profesjonalisty, który naprawdę zna się na rzeczy, potrafi rozłożyć samochód na czynniki pierwsze, podrasować osiągi oraz złożyć wszystko z powrotem w całość tak, aby wszystko działało jak w szwajcarskim zegarku.

Kapitalny sposób na życie!

Studia na kierunku Transport i specjalności Budowa i tuning samochodów UTH to nie tylko sama pasja, zainteresowanie czy hobby motoryzacyjne, ale także atrakcyjny sposób na życie. Studia inżynierskie w ramach specjalności Budowa i tuning samochodów pozwolą Ci na zdobycie zarówno obszernej wiedzy teoretycznej, jak i przede wszystkim praktycznych umiejętności i cennego doświadczenia zawodowego tak bardzo cenionego na rynku pracy. Studia są realizowane we współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego oraz Przemysłowym Instytutem Motoryzacji.

Jeżeli jesteś pasjonatem motoryzacji i chcesz związać z tą branżą swoją przyszłość, interesują Cię zagadnienia z zakresu transportu, budowa pojazdów samochodowych oraz najnowsze technologie z tym związane, to propozycja UTH jest wprost idealna dla Ciebie. Studiując na kierunku Transport i specjalności Budowa i tuning samochodów poznasz m.in. najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne współczesnych napędów pojazdów samochodowych, najnowsze układy sterowania, innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne nadwozia i podwozia czy też technologie pozwalające na zwiększenie osiągów współczesnych pojazdów i poprawiające ich własności ekologiczne.

Przyjemne z pożytecznym, czyli z pasją do pracy!

Budowa i tuning samochodów to rewolucyjny kierunek studiów w skali ogólnopolskiej. Ukończenie studiów na tej specjalności, wiedza oraz praktyczne umiejętności zdobyte podczas zajęć otworzą przed Tobą realne możliwości realizacji motoryzacyjnych pasji oraz dadzą szansę podjęcia atrakcyjnej pracy m.in. w autoryzowanych stacjach serwisowych i stacjach badania pojazdów, w warsztatach świadczących wyspecjalizowane usługi motoryzacyjne, w firmach zajmujących się marketingiem motoryzacyjnym czy też jako dziennikarz w mediach motoryzacyjnych.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.uth.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *