banner
Artykuły, Porady

O czym nie możesz zapomnieć przy organizowaniu wesela

Organizując przyjęcie weselne narzeczeni starają się zaplanować każdą minutę całej uroczystości. By wszystko poszło zgodnie z oczekiwaniami Młodej Pary należy odpowiednio wcześniej załatwić kilka niezwykle istotnych formalności.

Krok po kroku

Zaplanowanie całej uroczystości jest bardzo dużym przedsięwzięciem. Dlatego też pierwszym krokiem do zorganizowania swojego ślubu powinno być stworzenie wstępnego planu przyjęcia weselnego. Warto ująć w nim wstępną ilość gości, miejsce ślubu i wesela czy też omówić swoje wyobrażenia o tym wyjątkowym dniu. Bardzo istotny jest również wybór wstępnej daty ślubu.

Pamiętaj! Wybierając wstępną datę ślubu nie można ograniczać się do jednego terminu. Musimy mieć na uwadze, że termin ten może być bardzo oblegany, dlatego też warto mieć wybrane kilka dat zapasowych.

Rezerwacja sali weselnej

Jeśli posiadamy wstępny plan uroczystości i wybraną datę ślubu, warto zacząć rozglądać się za salami weselnymi. Jest to bardzo istotne, ponieważ sale weselne są bardzo oblegane i niekiedy trzeba rezerwować je nawet 2 lata wcześniej.

restauracja w tle

W poszukiwaniach tej idealnej sali z pewnością pomocne okaże się wyszukiwarka domów weselnych. Oprócz lokalizacji, ilości miejsc oraz minimalnych cen za osobę można poznać również ogólną prezentacje miejsca i oferowane atrakcje. Takie udogodnienie pozwoli na szybki i proste zapoznanie się z ofertami domów weselnych i pomoże wybrać taki, który najbardziej odpowiada oczekiwaniom Pary Młodej.

Zespół muzyczny

ślub, miłość, para, wesele, kwiatyZaraz po zarezerwowaniu sali weselnej warto rozpocząć poszukiwania zespołu weselnego lub Dj. Aktualnie większość zespołów weselnych posiada własne strony internetowe, na których można przesłuchać ich utwory. To bardzo wygodny sposób na wybór doskonałego zespołu, który będzie pasował do klimatu organizowanego przyjęcia. W wyborze zespołu muzycznego może również pomóc opinia znajomych.

Fotograf i kamerzysta

Kolejnymi formalnościami, którymi warto się zająć to zadbanie o odpowiednie utrwalenie tego wyjątkowego dnia. W zależności od upodobań można zdecydować się na wybór fotografa i kamerzysty. W tym przypadku również trzeba mieć na uwadze, napięte terminy, dlatego warto równie wcześniej dokonać rezerwacji.

Formalności

ślub, serce, miłość rodzinaWstąpienie w związek małżeński wiąże się z załatwieniem wielu formalności. Warto odpowiednio wcześnie wybrać się do Urzędu Stany Cywilnego, by zasięgnąć informacji, co należy, kiedy załatwić. Oprócz tego warto również odwiedzić parafię, w której planowany jest ślub kościelny, w celu poznania terminów nauk przedmałżeńskich oraz przedślubnych.

W organizowaniu wesela i ślubu trzeba wykazać się bardzo dużymi umiejętnościami logistycznymi. Niemniej jednak, kiedy wstępne rezerwacje sali, zespołu i fotografa mamy już za sobą, możemy odetchnąć z ulgą, ponieważ połowę sukcesu mamy za sobą. Kolejne elementy związane z przygotowaniem ślubu organizuje się już bliżej terminu wesela.

Pamiętaj! Warto organizację tak ważnego wydarzenia zaplanować odpowiednio wcześniej, by wszystko było zapięte na ostatni guzik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *