banner
Technologia

Ekonomiczna gra online

Najpopularniejsze gry online o tematyce ekonomicznej to Tycoon, Skyrama oraz Ramacity. Każda z nich dawała graczowi możliwość sprawdzenia się jako przedsiębiorca z tym, że w zupełnie innych branżach.

Tematyka wymienionych gier kolejno dotyczy rozwijania przedsiębiorstwa transportowego, lotniczego, budowlanego. W każdej z nich działania zaczyna się od podstaw, od małego przedsiębiorstwa, które stopniowo rozwija się, stając się coraz większym. Oczywiście ten rozwój zależy od jakości działań gracza, który musi podjąć logiczne i strategiczne starania.

Tycoon był jedną z pierwszych tego typu gier, a zadaniem gracza było rozwinięcie sieci transportowej i komunikacyjnej między poszczególnymi przedsiębiorstwami i miastami. Wykorzystywane tu były pociągi, samoloty i samochody.

Gra przeglądarkowa Skyrama skupia się natomiast tylko na komunikacji i transporcie lotniczym, a założeniem jest rozbudowa małego lotniska i stworzenie z niego wielkiego i dobrze prosperującego przedsiębiorstwa. Powoli od podstaw zdobywamy kolejne maszyny i sprzęty, które wzbogacają nasze lotnisko. Skyrama to zwyczajnie „gra lotnisko”.

Podobnie krótko i prosto, bo „gra budowanie miasta”, można określić Ramacity. Tutaj do obowiązków gracza należy rozbudowa własnego miasta. Podczas gdy w wyżej wymienionych grach gracz wciela się w postać właściciela przedsiębiorstwa, tutaj jest burmistrzem odpowiedzialnym za rozkwit własnego miasta. Jego rozwój zależy od decyzji podejmowanych przez burmistrza. Cała zabudowa miejsca i układ dróg zależy od burmistrza czyli gracza.

Gry online o podłożu ekonomicznym mogą dostarczyć równie wiele rozrywki, co gry fantasy. Nie tylko popularna gra rpg online, której motywem jest przygoda, może dostarczyć doskonałej zabawy. Gra w budowanie również może mieć ciekawą fabułę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *