banner
Biznes

Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne

Dodatkowe Ubezpieczenia Zdrowotne, to alternatywa dla osób ubezpieczonych w NFZ. Korzystający z nich za pewna opłata wykupują ubezpieczenie dzięki któremu zyskują dostęp do bazy specjalistów oraz możliwość wykonywania badać podstawowych i diagnostycznych.

1334534_93875724Szczegóły oferowanych pakietów, czyli ilość specjalistów, badań, zależne są od oferty Ubezpieczyciela. Im większa liczba lekarzy specjalistów współpracuje, tym bogatszą ofertę może zaproponować swoim klientom.

Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne są głównie dla osób, które nie lubią czekać w kolejkach. Chcą być szybko i sprawnie obsłużeni. Czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty korzystając z usług NFZ może trwać nawet kilka miesięcy, a jak wiadomo nie zawsze można pozwolić sobie na tak długie czekanie. W przypadku wykupienia dodatkowego ubezpieczenia skraca się on do maksymalnie kilku dni.

Główne korzyści wynikające z posiadania dodatkowego ubezpieczenia to:

  • mniejsze kolejki i krótki czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty,
  • lepsze usługi medyczne,
  • nowoczesne procedury,
  • brak konieczność posiadania skierowania do lekarza specjalisty,

Niekiedy do tego wszystkiego (w zależności od oferty ubezpieczyciela) dochodzi jeszcze indywidualna opieka konsultanta szpitalnego podczas pobytu w szpitalu oraz możliwość wizyt domowych.

Dzięki temu, że coraz więcej osób korzysta z dodatkowych ubezpieczeń wynikają również ogólne korzyści, które dotyczą wszystkich osób:

  • NFZ ma więcej pieniędzy,
  • istnieje możliwość przeprowadzania większej liczby operacji, zabiegów i konsultacji medycznych,
  • zniżki dla pracodawców przy ubezpieczeniach grupowych,

Analogicznie, im więcej osób korzysta z dodatkowych ubezpieczeń, tym więcej pieniędzy zostaje w kasie NFZ, co jest korzyścią dla wszystkich. Dzięki temu poprawia się jakość świadczonych usług oraz ogólny stan zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.