banner
Pozostałe

Dekoracja okna – pomysł na zmiany

Bez względu na to jak urządzone jest mieszkanie, duże okna zawsze dodają wnętrzu klasy i optycznie je powiększają. Jednakże, prawdziwy ich urok ukazywany jest dopiero, gdy odpowiednio je udekorujemy. Posiadając chociażby odrobinę wyobraźni możemy z nich uczynić prawdziwe dzieło sztuki, które będzie naszym, pięknym oknem na świat.

bedroom-899092-mCzasy białych, koronkowych firan i zamszowych, ciężkich zasłon już dawno odeszły w zapomnienie. Obecnie liczy się wizja twórcza, dzięki której prosta dekoracja będzie uzupełnieniem całego wnętrza. Sposobów na dekoracje okien jest mnóstwo, począwszy od wybrania zasłon i firan, poprzez dodanie małych bibelotów,  a kończąc na zagospodarowaniu parapetu.

Szybka zmiana
Jak wiadomo w dzisiejszych, zabieganych czasach mało kto ma czas na kilkugodzinne zakupy, a następnie spędzenie kolejnych kilku godzin na dekorowaniu okna. Na szczęście w takich sytuacjach na ratunek przychodzą nam sklepy internetowe, które gwarantują szybką wysyłkę zamówionego towaru. Dzięki nim, całą sprawę możemy załatwić w kilka minut. (zobacz: http://www.oknoart.pl/) Natomiast jeżeli na prawdę nie mamy ani chwilki wolnego czasu, a dysponujemy większą gotówką, możemy zatrudnić firmę specjalizującą się w dekorowaniu okien. Usługi te są gwarancją unikalności każdej stylizacji.

Oczywiście przed podjęciem jakichkolwiek działań, które miałyby na celu zlecenie dekoracji firmie, warto samodzielnie poszukać aranżacji spełniającej nasze wymagania.

Rolety i żaluzje
By każdego ranka nie budziło nas słońce zaglądające zza okna, warto zamontować rolety bądź żaluzje okienne. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie, szczególnie w upalne dni, podczas gdy chcemy schować się przed mocnym słońcem. Jeszcze kilka lat temu na rynku można było kupić jedynie srebrne, niezbyt wymyślne żaluzje. Aktualnie w sklepach znajduje się ogromny wybór zarówno kolorów jak  i wzorów rolet oraz żaluzji. Dzięki temu bez problemu dobierzemy takie, które będą odpowiadały naszym wnętrzom. Żaluzje oraz rolety możemy skomponować z kolorowymi zasłonami bądź firanami.

Zasłony i firany
Są one jednymi z tych elementów dekoracyjnych, które posiadają oferują największą gamę kolorów oraz wzorów. Można je znaleźć w każdym sklepie budowlanym na dziale dekoracyjnym. Dzięki tej różnorodności nie musimy tworzyć standardowego zestawu, czyli ciężkie zasłony i delikatne firanki. Dwie zasłony – gładka oraz z motywem mogą razem tworzyć niesamowitą dekorację. Warto również poeksperymentować z rożnymi wiązaniami oraz przyborami, które mają na celu uzupełnić powieszony materiał. Warto poświęcić chwilę czasu na dekorację okienne, gdyż takie modyfikacje mogą niesamowicie zmienić charakter całego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.