banner
Ciekawostki

Cygara ze smakiem

Zgodnie z powszechną opinią, cygaro uważa się za jeden z najbardziej ekskluzywnych – a co za tym idzie – najdroższych wyrobów tytoniowych, co wiąże się z ich niewielka popularnością.

cygara

W Polsce, według obiegowej opinii, większość miłośników cygar stanowią mężczyźni z tzw. “wyższych klas społecznych”, zamożni, których stać na tego typu wydatki.
Samo palenie cygar wiąże się z pewnego rodzaju rytuałem. W pierwszej kolejności należy odciąć końcówkę cygara. Jednak nie można posłużyć się do tego zwykłym nożem ale specjalną obcinarką do cygar, pamiętając o jej wcześniejszym prawidłowym naostrzeniu. W przypadku, gdy obcinarka będzie zbyt tępa poszarpie krawędzie, zamiast zostawić gładką powierzchnię, bez której cygara nie ukazują swojego pełnego uroku.

Drugim krokiem jest oczywiście przypalenie cygara – tutaj warto sięgnąć po zapalniczkę żarową a nie benzynową, gdyż ta druga może pozostawić niepotrzebny posmak. Cygaro powinno znajdować się mniej więcej pod kątem 45 stopni do żaru zapalniczki, jednak nie powinno mieć kontaktu z samym płomieniem, który po wniknięciu do środka cygara może zniekształcić jego smak, co nie jest efektem pożądanym.

Samo palenie cygara różni się od pośpiesznie wypalanych papierosów – należy się nim delektować w spokoju. Nie jest to zajęcie na kilka minut – trzeba zarezerwować dłuższą chwilę, w odpowiednim otoczeni i najlepiej palącym cygara towarzystwie. Kolejna różnicą między papierosami i cygarami jest fakt, iż nie można się nim zaciągać, smak cygar i tak zostanie wychwycony. Jednak aby to się stało, konieczny jest zakup wysokiej jakości cygar, np. w:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.