banner
wnioski o dofinansowanie unijne
Biznes

Znaczenie wniosku dla otrzymania dotacji unijnej

O szansach na otrzymanie dotacji unijnej w dużej mierze decyduje jakość przygotowanego wniosku. Jest to w zasadzie punkt najważniejszy, gdyż właśnie w tym dokumencie należy przekonać decydentów o atrakcyjności swojego pomysłu. Dlatego właśnie warto skorzystać z pomocy fachowców z firmy Signum, którzy posiadają ogromne doświadczenie w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie unijne.

Co powinny zawierać wnioski unijne?

Zasadniczo treść wniosku unijnego można podzielić na dwie części, które dotyczą:

  • danych ekonomiczno-finansowych
  • przekonania o atrakcyjności pomysłu

Profesjonalne analizy to podstawa, bez której nie ma mowy o otrzymaniu unijnego wsparcia finansowego. Niezbędne jest udowodnienie, iż biznes jest przemyślany i będzie przynosił zyski. Wydaje się, że to właśnie w tym aspekcie pomoc w pozyskaniu dotacji unijnych jest najbardziej potrzebna.

pomoc w pozyskaniu dotacji unijnej

Drugą część treści wniosku stanowi natomiast przekonanie decydentów do przyznania dotacji. Oczywiście wykorzystuje się do tego m.in. wspomniane powyżej analizy, jednak istotny jest również inny aspekt. Należy przedstawić pomysł jako innowacyjny i rozwojowy. Zadaniem programów unijnych jest wsparcie rozwoju całego sektora, dlatego też pomysły oryginalne, wprowadzające nową myśl są najbardziej pożądane. Niestety wiele ciekawych i jak najbardziej innowacyjnych pomysłów zostaje przeoczonych, ze względu na nieatrakcyjne przedstawienie ich we wniosku.

Zespół fachowców

Nie ma wątpliwości, iż skuteczne pozyskiwanie funduszy unijnych wymaga konstruowania atrakcyjnych wniosków, przedstawiających pomysł na biznes jako nie tylko dobry, ale też oryginalny. Oczywiście można podejmować próby samodzielnego uzupełnienia wniosku, jednak z pewnością fachowa pomoc w pozyskaniu dotacji unijnej zwiększy szansę na jej otrzymanie.

Firma Signum posiada siedzibę w mieście Łańcut, stąd też głównym obszarem naszego działania jest południowa Polska. Nasz oddział można jednak znaleźć również w Warszawie, ponadto, nawiązujemy współpracę także z przedsiębiorcami z Podkarpacia, Wielkopolski i innych części kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *