banner
kosze na drewno
Dom

Przydatne akcesoria do kominka

Wielu z nas marzy o posiadaniu w swoim domu kominka. Wiążemy z nim poczucie bezpieczeństwa i przytulności, które w dobrze zaprojektowanym wnętrzu wyposażonym w kominek, nabiera całkowicie innego, domowego i rodzinnego charakteru.

Jednak, aby posiadanie kominka nie generowało niepotrzebnych zagrożeń i było w pełni bezpieczne i funkcjonalne, razem z nim konieczne jest posiadanie kilku niezbędnych ku temu akcesoriów, o których osoby kupujące kominek często zapominają.

Podział akcesoriów kominkowych

Łącznie z zakupem kominka powinniśmy wyposażyć się w kilka mniej lub bardziej niezbędnych pozycji, związanych z bezpieczeństwem i wygodą związaną z jego użytkowaniem. Oprócz pozycji stricte użytkowych, są również na rynku dostępne akcesoria typowo ozdobne, które pozwolą spersonalizować nasz kominek pod nasz gust i nadać mu niepowtarzalny wygląd.

Czy kosze na drewno, to wszystko co nam potrzeba?

Podstawowymi akcesoriami kominkowymi, które powinny znaleźć się u każdego posiadacza kominka są te pozwalające zachować w nim i w jego bezpośrednim otoczeniu czystość. Wśród nich powinien znaleźć się płyn do mycia szyb kominkowych, którym regularnie powinno się przeczyszczać szybkę.

Bardzo wskazane jest wygospodarowanie specjalnej powierzchni na przechowywanie opału. Na rynku dostępne są specjalnie w tym celu zaprojektowane kosze na drewno, które swoim wyglądem i estetyką, z pewnością nie zaburzą układu pomieszczenia, a wręcz mogą je swoją obecnością znacznie ubogacić.

kosze na drewno

Oprócz tego na wyposażeniu powinien znaleźć się:

  • Pogrzebacz, za pomocą którego z łatwością rozgarniemy palący się opał;
  • Szufelka do wyjmowania popiołu;
  • Pojemnik na popiół jeśli nasz kominek takowego nie posiada.

Ozdobne akcesoria do kominków

Produktem, który w głównej mierze pozwoli nam nadać szczególny charakter naszemu kominkowi jest rama ozdobna. Wykonywane są one najczęściej z proszkowanego metalu, który charakteryzuje się zarówno niebanalnym wyglądem, który doskonale będzie współgrał z naszym wnętrzem, ale również dużą wytrzymałością i łatwością czyszczenia.
Innym kominkowym gadżetem, który możemy zmienić w naszym kominku są nowe drzwiczki. Wielu producentów oferuje wykonanie takowych drzwiczek na zamówienie, pod precyzyjne potrzeby klienta, czym samym daje nam możliwość otrzymania takiego produktu, jakiego dokładnie potrzebujemy.

Inne przydatne wyposażenie

Oprócz wspomnianych wyżej elementów wyposażenia, warto jest posiadać również takie jak:

  • Czujnik czadu. Użytkowanie kominka nieodzownie wiąże się z ryzykiem zatrucia tlenkiem węgla. Wystarczy, aby nasz kominek był nieszczelny i tlenek węgla zamiast na zewnątrz, pozostanie w pomieszczeniu, tworząc śmiertelne zagrożenie dla domowników.
  • Regał na drewno. Wygodny i łatwy w montażu regał z pewnością docenią osoby, które w zimowe letnie poranki będę udawały się po opał, aby uzupełnić swoje kosze na drewno. Porządek i estetyka, którą się otrzymuje zakupując regał zewnętrzny na drewno jest tym, co bardzo pasuje do charakteru posiadania domowego kominka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *