banner
Artykuły, Technologia

Prostota wykonania i uniwersalność elementów w systemie przewodów wentylacyjnych Climaver

Przewody wentylacyjne stanowią podstawę całego systemu odpowiadającego za właściwą wymianę powietrza w budynku mieszkalnym, roboczym lub przeznaczonym dla użyteczności publicznej. Choć rzadko bywają widoczne dla osób przebywających w wykończonych już wnętrzach, ich rola i znaczenie dla komfortu korzystania z budynku jest nie do przecenienia. Nic więc dziwnego, że prawidłowe wykonanie przewodów wentylacyjnych jest tak ważne.

System stworzony z myślą o ludziach

Wśród ofert dostępnych na rynku szczególną popularnością wśród firm budowlanych cieszą się przewody wentylacyjne Climaver, ponieważ ich zastosowanie daje możliwość budowy całego systemu już na placu budowy i przy użyciu zaledwie kilku najważniejszych narzędzi. – http://www.bh-res.pl/oferta/systemy-climaver/wykonywanie-przewodow/

Wykonywanie przewodów prostych

Już na etapie wykonywania przewodów prostych, możemy docenić łatwość, z jaką składane są kolejne elementy instalacji. W pracy nad przewodami prostymi potrzebne są jedynie podstawowe narzędzia z Zestawu Narzędzi Climaver MM oraz Kątownik Climaver MM. Wykonywanie przewodów prostych zgodnie z instrukcją należy rozpocząć od rozmierzenia płyty pod odpowiedni przewód, a następnie wyznaczenia linii nacięć. Przy pomocy właściwego narzędzia wykonywane są nacięcia w płycie dokładnie w miejscach zagięcia. Tak powstałe rowki należy starannie oczyścić z odciętych pasków płyty oraz innych ewentualnych zanieczyszczeń.

W przypadku gdy przewody wentylacyjne wykonywane są w systemie Climaver Metal, w powstałych przez nacinanie rowkach należy umieścić specjalne profile i dopiero tak przygotowaną płytę można odpowiednio złożyć w celu otrzymania pojedynczej sekcji przewodu.

Ostatnim etapem w konstruowaniu pojedynczych przewodów prostych jest wykonanie wzdłużnego połączenia przewodu. Połączenie to musi być solidne i przede wszystkim szczelne, a powstaje dzięki użyciu właściwego zszywacza oraz aluminiowej taśmy klejącej.

Tworzenie kształtek metodą prostej sekcji

W przypadku systemów wentylacyjnych Climaver, również wykonywanie poszczególnych kształtek okazuje się zadaniem zaskakująco prostym. Producent zadbał o to, aby niemal wszystkie kształtki, w tym przede wszystkim kolana, trojaki i odsadzki, mogły być wykonywane metodą tzw. prostej sekcji. Metoda ta oznacza, że każda z tych kształtek może zostać skonstruowana na zasadzie niezwykle łatwego przekształcenia prostego odcinka przewodu. Co ciekawe, metoda prostej sekcji może być również wykorzystywana w przypadku prac z systemem Climaver Metal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *