banner
Świat

Na narty do Włoch

Region włoskich Alp to raj dla miłośników sportów zimowych, dlatego planując zagraniczny wyjazd na narty warto rozważyć ośrodki narciarskie położone na terenie Włoch.

Nie od dziś wiadomo, że włoskie góry posiadają jedne z najlepszych tras narciarskich w całej Europie, ośrodki i kurorty spełniają najwyższe standardy, a śnieg na stokach narciarskich w Alpach i Dolomitach utrzymuje się nawet do końca kwietnia. Gdzie konkretnie warto wybrać się na narty do Włoch?

Jednym z najlepiej przygotowanych ośrodków narciarskich w Europie jest włoskie Livigno, gdzie z pewnością nie zabraknie słońca, ani śniegu. Narciarze mają do dyspozycji wyciągi krzesełkowe, orczyki i gondole, a możliwości zjazdów bez problemu można dopasować do swoich umiejętności. Warto dodać, że miasto objęte jest strefą bezcłową. We włoskiej Lombardii najbardziej obleganym środkiem narciarskim jest Bormio, które polecane jest szczególnie początkującym narciarzom, dla których przygotowano prawie 25 km łatwych, ale też dobrze przygotowanych tras narciarskich. Dla bardziej doświadczonych narciarzy idealnym miejscem do szusowania będzie Cortina d`Ampezzo, gdzie trasy zjazdowe są strome, trudne i wymagające dobrej kondycji fizycznej. Z kolei w Apeninach głównym ośrodkiem narciarskim jest Abetone z nartostradą o długości 15 km. Znajdziemy tam także nowoczesny snowpark, na którym odnajdą się zarówno wytrawni, jak i początkujący narciarze. Decydując się na narty we Włoszech można odwiedzić też ośrodek Madonna di Campiglio, który oferuje ona 75 km tras, 59 wyciągów i 3 snowparki. To tutaj można uprawiać wiele dyscyplin sportów zimowych (m.in. narciarstwo, ski-turing, snowboard, saneczkarstwo).

Wyjazdy narciarskie do Włoch cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów także ze względu na atmosferę panującą w tym państwie. Spontaniczni i radośni Włosi, regionalna kuchnia, słoneczne tarasy i skaliste góry zachęcają do odwiedzenia Włoch nie tylko latem, kiedy gorące słońce kusi do wypoczynku w tych śródziemnomorskich terenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.