banner
Moto

Na co zwracać uwagę przy wypożyczaniu auta?

Posiadanie własnego pojazdu z pewnością jest ogromnym ułatwieniem w życiu czy to zawodowym czy prywatnym. Wygoda dostania się w każde bez konieczności dostosowywania swoich planów do rozkładów jazdy niezaprzeczalnie jedną z wielu zalet samochodu. Posiadając taki jednak trzeba się także liczyć z dodatkowymi kosztami, które trzeba będzie opłacać. Mowa oczywiście o paliwie, ubezpieczaniu, przeglądach, nie wspominając o awariach i naprawach. Jeśli więc auto będzie używane sporadycznie zamiast nad zakupem warto jest się zastanowić nad wynajmem.

Przed wynajmem pojazdu powinno się jednak zwrócić uwagę na pewne kryteria. Podstawową informacją ważna dla każdego jest oczywiście cena oferty wynajmu. Zależy ona nie tylko od długości wypożyczenia auta, lecz także od samego modelu. Nowsze, bardziej zaawansowane technicznie będą kosztować nieco więcej. Warto jednak przemyśleć ich wybór i mieć 100% pewność, co do ich stanu. Oprócz wieku należy ponadto zwrócić uwagę na przebieg, ubezpieczenie czy gwarancję.

Istotnym elementem usługi jest upewnienie się, co do całkowitych kosztów, w których mogą być zawarte przejechane kilometry czy choćby dodatkowy kierowca. Nie wolno zapomnieć o zasięgnięciu informacji, co do skutków ewentualnego uszkodzenia pojazdu. Niektóre wypożyczalnie obciążają kosztami klienta, także w przypadku, kiedy nie był on sprawcą zdarzenia. Szybkie wydanie pojazdu także może mieć przykre konsekwencje. Przed wyjazdem razem z usługodawcą zaleca się oglądać auto i spisać wszelkie uszkodzenia.

W firmie oferującej wynajem samochodów warto spytać ile będzie kosztować kolejna doba w przypadku nieplanowanego opóźnienia zwrotu auta. Niektóre wypożyczalnie uwzględniają nagłe przypadki i nie pobierają wtedy dodatkowej opłaty, inne jednak tak. Na sam koniec przed wyruszeniem w trasę, podstawową czynnością, jednakże często lekceważoną przez klientów jest przeczytanie umowy i sprawdzenie czy wszystkie informacje przekazane nam ustnie zgadzają się z tymi spisanymi w dokumencie. Jeśli tak to pozostaje tylko zapiąć pasy i ruszyć w trasę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.