banner
tworzenie aplikacji mobilnych
Artykuły

Jak wygląda proces tworzenia aplikacji mobilnej

Pojawiają się jak grzyby po deszczu. Z ich pomocą uczymy się języków obcych, tworzymy listy zakupów czy nawet odliczamy, ile kroków wykonaliśmy w ciągu minionego dnia. Bez nich nie moglibyśmy wykonywać przelewów bankowych w wygodny dla nas sposób, czyli przez telefon komórkowy. Stojąc w korku lub czekając w kolejce do lekarza nie zerkalibyśmy również na profile naszych znajomych. Często nie moglibyśmy również grać w nasze ulubione gry. Chyba nikogo nie trzeba już dłużej przekonywać do tego, jak znaczącą rolę odgrywają aplikacje mobilne w naszym codziennym życiu.

Dlaczego niektóre aplikacje mobilne są bardziej popularne od innych?

Pierwsze, co w takiej sytuacji nasuwa się na myśl to stwierdzenie, że niektóre aplikacje mobilne są bardziej atrakcyjne wizualnie od innych. Po części jest to prawda, jednak nie do końca. Ponieważ poza ciekawym designem, odznaczają się one również znakomitą funkcjonalnością. Dodatkowo, jeśli stworzony projekt ma się okazać sukcesem, warto aby jego wykonawca miał już na swoim koncie podobne realizacje.

Internet jest pełen różnego rodzaju i formatu twórców, dlatego często bardzo trudno jest się w tym wszystkim odnaleźć. Aby ułatwić ci to zadanie poniżej znajdziesz 4 bardzo proste, ale skuteczne wskazówki, dzięki którym rozpoznasz, czy masz do czynienia z profesjonalnym twórcą.

Po pierwsze: wymagania, pytania i obserwacje

Wiedz, że profesjonalny wykonawca aplikacji mobilnej na początku będzie pytał, pytał i jeszcze raz pytał. Wszystko po to, by poznać dokładną specyfikę Twoich potrzeb i móc na nie skutecznie odpowiedzieć. Rzetelny wykonawca na tym etapie również pokusi się o poddanie dokładnej analizie branży, w której działasz, aby końcowy produkt spełniał oczekiwania nie tylko Twoje, ale również Twoich klientów.

Po drugie: projekt funkcjonalny

Jak już znamy nasze potrzeby, można przystąpić do działania. Ale nim to nastąpi zaprojektujmy produkt finalny, jego strukturę i poszczególne elementy. To kolejny etap, w którym bardzo istotne są ustalenia i konsultacje. Warto też na tym etapie przeprowadzić badania użyteczności.

Po trzecie: wreszcie tworzymy

Tutaj bardzo ważne jest doświadczenie zespołu. Stworzona aplikacja mobilna powinna być nie tylko stabilna, ale też bezpieczna. Dodatkowo twórca powinien na tym etapie przetestować produkt.

Po czwarte: dystrybucja

Niezwykłym udogodnieniem jest, jeżeli wykonawca aplikacji zadba również o jej dystrybucję np. Google Play, App Store. Warto pomyśleć również o przeprowadzeniu akcji promującej aplikację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *