banner
Chorwacja wakacje
Artykuły

Co warto odwiedzić w Chorwacji

Każdego roku Chorwację odwiedzają tłumy turystów. Nic w tym zresztą dziwnego, gdyż jest to kraj, który ma podróżnym wiele do zaoferowania. Warto jednak przed wyjazdem zastanowić się, które atrakcje tego gorącego i bogatego w zabytki kraju chce się zobaczyć.

Wakacje w Chorwacji – odpoczynek nad lazurowym wybrzeżem

Wydaje się, że większość turystów przyjeżdża do Chorwacji zwłaszcza po to, aby odpocząć na gorącej plaży nad turkusową wodą. Niewątpliwie, warto połączyć ten wypoczynek również z poznaniem cudów architektonicznych, których w Chorwacji nie brakuje. Szansą na to jest odwiedzenie Dubrownika, czyli zdecydowanie jednej z najczęściej odwiedzanych miejscowości w kraju.

Wakacje w Chorwacji warto spędzić w Dubrowniku, lub przynajmniej od niego zacząć ze względu na różnorodność obecnych tu atrakcji. Warto wspomnieć o bogactwie zabytków, takich jak chociażby Stare Miasto. O Atrakcyjności tego miejsca świadczy wpisanie go już wiele lat temu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto również wybrać się na jedno ze wzgórz otaczających Dubrownik, aby wrócić z wakacji w Chorwacji ze wspomnieniami wspaniałych widoków.

Warto zwrócić uwagę również na to, że Dubrownik jest stosunkowo dużym miastem, w którym wiele jest atrakcyjnych miejsc noclegowych. Mieszczą się tu najlepsze hotele w Chorwacji, oferujące miły wypoczynek i wiele usług dodatkowych.

Wyspa Hvar

Niewątpliwie, godnym polecenia miejscem w Chorwacji jest również Wyspa Hvar. Jest to miejsce interesujące ze względu na bujną roślinność znajdującą się w sąsiedztwie zabudowy mieszkalnej. Ponadto, podobnie jak Dubrownik Wyspa Havr może pochwalić się wieloma zabytkami, między innymi wielkim murem obronnym.

Jezioro Plitwickie

Większość ludzi wybiera hotele w Chorwacji położone bezpośrednio nad Adriatykiem. Wydaje się jednak, że warto spędzić nieco czasu również nad którymś z jezior. Na wyróżnienie zasługuje Jezioro Plitwickie posiadające turkusową wodę otoczoną niezwykle barwną różnorodną roślinnością.

1 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *