banner
szafki na buty
Porady

Jak uporządkować obuwie w domu?

Buty kochają wszystkie kobiety. Jednak ich miłość często jest nieodwzajemniona w pewnej części, gdyż mimo cudownej oprawy, jakie daje nam obuwie, stanowi ono dla nas niemały kłopot, szczególnie jeśli chodzi o ich uporządkowanie. Jedna, czy dwie pary butów nie wystarczą, jeśli chcemy cieszyć się perfekcyjnym wyglądem i kolekcjonować kolejne spojrzenia pełne aprobaty do naszego stylu. Gdy ilość par obuwia zaczyna stopniowo przytłaczać naszą przestrzeń w przedpokoju i rujnuje jej estetyczny wygląd warto jest pomyśleć o rozwiązaniu, które pomoże nam przywrócić ład w otoczeniu. Sprawdźmy, jak uporządkować obuwie w domu.

Szafki na buty

Szafki na buty są chyba najlepszym sposobem na zrobienie porządku w swoim przedpokoju. Obuwie, które używamy rzadziej, możemy umieścić we wnętrzu szafki. Natomiast to, które aktualnie nosimy umieścić tuż przy drzwiach. Dzięki szafce wszystkie pary obuwia, które posiadamy nie spoczywają na podłodze tworząc trudny do okiełznania bałagan i niezbyt atrakcyjny widok. Poukładane w szafce są łatwiejsze do odnalezienia. Co więcej, schowane w takim miejscu obuwie będzie prościej utrzymać w czystości i dobrym stanie. Szafka na buty, to obowiązkowy element wyposażenia każdego przedpokoju.

szafki na buty

Półka na drzwiach

Wyposażyliście się już w szafkę, ale Wasza rodzina jest na tyle duża, że nawet jedna para butów na każdego domownika pozostawiona pod drzwiami powoduje rozgardiasz? Nie musicie rozpocząć, gdyż i w tym przypadku mamy dla Was świetne rozwiązanie. Bardzo ciekawym pomysłem jest zamontowanie na drzwiach metalowej półki. To na niej mogą spoczywać gotowe do wyjścia buty. Dzięki temu podłoga pozostanie wolna od obuwia, a poukładane na półce buty będą prezentować się znacznie bardziej schludnie.

Pudełka

Masz w domu pudełka po butach? To doskonale! Umieszczenie w nich par, których aktualnie nie używasz jest doskonałym pomysłem. Z punktu widzenia nie tylko utrzymania czystości i porządku. Trzymając swoje obuwie w pudełkach uchronisz je również przed zniszczeniem i gromadzeniem się na nich kurzu i innych nieczystości. Jeśli nie masz w domu pudełek po butach, możesz zakupić je w jednym ze sklepów z wyposażeniem wnętrz. Taka opcja będzie nawet bardziej atrakcyjna, gdyż wtedy wszystkie opakowania będą do siebie pasować.

Stojak na obuwie

Jeśli cenisz sobie łatwy dostęp do swojego obuwia, to w Twoim domu idealnie sprawdzi się stojak na obuwie. Może on stanowić znakomitą ozdobę przedpokoju sam w sobie. Warto jednak pamiętać, że umieszczając obuwie na stojaku nie uchronimy go przed kurzem i zanieczyszczeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *