banner
Technologia

Internet – jak dokonać właściwego wyboru?

W dzisiejszych czasach możliwości korzystania z Internetu mamy mnóstwo. Mobilny czy stacjonarny? Wi-Fi czy USB? Jaką wybrać prędkość? Takie pytania stawiają sobie osoby, które zastanawiają się nad wyborem właściwego Internetu.

_Files_Thumbs_155676Wybór odpowiedniej oferty dostosowanej do naszych potrzeb oraz spełniającej nasze wymagania spośród tak wielu możliwości, zmusza nas do większego zaangażowania przy zakupie usługi internetowej.

Dostawcy Internetu stale poszerzają i uatrakcyjniają swoją ofertę, by móc sprzedawać swoim klientom usługi jak najwyższej jakości. Zatem co należy brać pod uwagę, aby dokonać właściwego wyboru?
Mobilny czy stacjonarny?
Ze względu na ciągłe poszerzanie oferty przez operatorów, wybór pomiędzy dostępem mobilnym, a stacjonarnym staje się problematyczny ze względu na różnorodność świadczonych usług. Oczywisty jest fakt, że korzystanie z Internetu poza domem, wiąże się z użytkowaniem  mobilnego dostępu do Internetu. Z kolei jeżeli chcemy używać go jedynie w domu, warto zainwestować w dostęp stacjonarny, który nie jest jednoznaczny z “przywiązaniem” laptopa do biurka. Dzięki routerowi Wi- Fi możemy swobodnie poruszać się po całym domu, korzystając przy tym z sieci.

Prędkość łącza
Firmy świadczące usługi dostępu do Internetu reklamują coraz to szybsze łącza. Jednakże duża prędkość transferu nie musi oznaczać lepszą jakość, szczególnie wtedy gdy trzeba ponieść za nie dodatkowe koszta. Szybkie łącza będą miały duże znacznie dla osób, które grają w gry za pomocą sieci, ściągają muzykę oraz filmy. Natomiast jeżeli nasze działania sprowadzają się jedynie do prostych czynności mających na celu przeglądanie stron WWW, wolniejsze łącza (2-4 Mbit/s) w zupełności pozwolą nam na komfortowe korzystanie z Internetu.

Transfer
Transfer dotyczy jedynie osób, które chcą korzystać z Internetu mobilnego. Wybór odpowiedniego transferu jest zależy od intensywności naszego korzystania z sieci. Na rynku można znaleźć usługi, które posiadają limit 40 GB. Jednakże jeżeli przeglądamy jedynie strony WWW oraz sprawdzamy pocztę, w takim razie, dostęp z limitem 1-2 GB jest dla nas jak najbardziej odpowiednia.

Więcej na temat na:  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.