banner
Dom

Dekoracyjna balustrada metalowa

Balustrada jest często elementem dekoracyjnym we wnętrzu domu, który może być wyeksponowany, lub może zwyczajnie podkreślać aranżację zastosowaną w pomieszczeniu. Ze względu na duże rozmiary, jakie zazwyczaj posiada balustrada montowana przy schodach, trzeba bardzo dobrze dopasować ją do wnętrza.

Schody w domu bywają bardzo różne i to między innymi do nich trzeba dobrać balustradę. Jej charakter będzie zależał od szerokości i wysokości schodów, a także od  umiejscowienia. Kolejną kwestię stanowi charakter pomieszczenia, jaką rolę pełni, jakie przedmioty się w nim znajdują i jaki wystrój zastosowano.

Balustrady mogą być drewniane, metalowe, a nawet szklane, często też są tworzone w oparciu o dwa różne materiały. Doskonale łączy się drewno z metalem lub metal ze szkłem, przy czym rozwiązania zawierające drewno właściwe są aranżacjom tradycyjnym, zaś metal znacznie lepiej komponuje się ze stylem nowoczesnym. Nie ulega jednak wątpliwości, że zarówno drewno, jak i metal mogą być bardzo eleganckie.

Wydaje się, że balustrady metalowe są bardziej praktyczne niż wykonane z drewna. Drewno nie pasuje do pomieszczeń małych, a balustrada z nich wykonana znacznie lepiej wygląda w pomieszczeniach przestronnych. Drewno jest dość masywne, w przeciwieństwie do metalu, któremu można nadać rozmaite formy i grubość.

Dlatego właśnie balustrady metalowe kute, wykonywane w pracowniach kowalstwa artystycznego, uznawane są za tak eleganckie i wyjątkowe. Można bowiem zamówić produkt o oryginalnych i niepowtarzalnych wzorach, bardzo często w oparciu o własne pomysły.

Wiele pracowni kowalstwa (jak balustrady Białystok) oferuje nie tylko balustrady, ale też ogrodzenia, meble, elementy dekoracyjne, a nawet tablice informacyjne, na których można wygrawerować ozdobną cyfrę oznaczającą numer domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.