banner
Dom

Różnorodność aranżacji okiennych

Pełne wdzięku, szyku i elegancji, staroświeckie i stylowe – to tylko kilka z wielu określeń na niezastąpione w aranżacji okien – firanki. Dzięki nim mamy nieograniczone możliwości na dekoracje, a co za tym idzie wielkie pole popisu na stworzenie niesamowitej aranżacji okiennej.

feel-the-breeze-811911-mHaftowane dzieło sztuki
Jeszcze kilkanaście lat temu ich szyciem zajmowały się jedynie nasze babcie. Aktualnie produkują je wyspecjalizowane firmy, które prześcigują się w formach, stylach i wzorach. Dzięki ich różnorodności mamy niezmierzone możliwości na aranżacje okienne, co sprawia, że ich dopasowanie do wnętrza nie tworzy żadnego problemu. Klasycznym pomieszczeniom dodają jeszcze więcej smaku, natomiast do nowoczesnych wnoszą nutkę delikatności i romantyzmu. Wbrew pozorom firanki nie muszą być wcale białe. Na rynku można znalezc wiele kolorowych tkanin, które w zależności od grubości oddają swoją barwę całemu pomieszczeniu. Bez względu na to jakie firanki wybierzemy: haftowane, koronkowe, jasne, a nawet czarne, najlepiej prezentują się upięte, bez niepotrzebnych marszczeń, które tylko psują wrażenie ornamentu.

Idealne upięcie
Sam wybór firanki to nie wszystko, należy również pamiętać o jej właściwym – dopasowanym do wnętrza – sposobie upięcia. W celu stworzenia własnego okiennego “dzieła sztuki” należy kupić różnego rodzaju dekoracyjne akcesoria (zobacz:www.oknoart.pl) takie jak: fleksy, szelki, koła czy też taśmy marszczące, które wszywa się w samej góry materiału, w celu jego usztywnienia. Dzięki tym taśmom upinanie firanek staje się o wiele prostsze i przyjemniejsze. Można znaleźć je zarówno w pasmanteriach jak i sklepach z firanami oraz dekoracjami okiennymi. Technik upinania firan jest wiele, jednakże warte uwagi są pasy. Jes to połaczenie różnych odcieni firanek. Styl retro jest idealnym przykładem na użycie tej wielowarstwowej, gęstej kombinacji materiałów.

Wielkość pomieszczenia
W małych wnętrzach nie należy umieszczać ciężkich zasłon – zasada ta obowiązuje od wielu lat. Pomieszczenie o małym metrażu nie będzie wyglądało korzystnie gdy jej aranżacja okienna obfitować będzie w ciężkie, grube zasłony, które będą zasłaniać całe okno. Natomiast jeżeli zależy nam na zasłonach powinniśmy wybierać raczej te w jasnych, pastelowych odcieniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.