banner
mojeID
Biznes, Polska

Cyfrowe przyspieszenie dzięki mojeID. Koniec z czasochłonnym bieganiem po urzędach, placówkach medycznych czy firmach usługowych!

„Od papierowej do cyfrowej Polski” to projekt rządowy, w realizacji którego istotny udział ma KIR, główny podmiot infrastruktury polskiego systemu płatniczego. Jednym z kluczowych elementów tego projektu jest usługa mojeID, czyli bezpieczne narzędzie do potwierdzenia tożsamości online. Dzięki niemu możesz już teraz realizować wszelkie formalności urzędowe, medyczne czy też telekomunikacyjne bez konieczności wychodzenia z domu.


Zleceniodawca i wykonawca

System cyfrowego potwierdzania tożsamości – mojeID powstał w KIR, we współpracy z partnerami. Jego podstawową funkcją jest możliwość elektronicznego potwierdzania swojej tożsamości w serwisach internetowych, przy wykorzystaniu tzw. tożsamości bankowej – czyli loginu i hasła do bankowości elektronicznej. Z perspektywy klienta rozwiązanie działa podobnie jak Profil Zaufany, z tym, że umożliwia logowanie nie tylko na portale administracji, ale też do serwisów dostawców usług masowych.


Co zyskam dzięki tej usłudze?

mojeID umożliwia realizację drogą elektroniczną formalności, które dotychczas wymagały osobistej weryfikacji danych. Ta usługa eliminuje konieczność udawania się np. do urzędu, dostawcy energii i gazu, ubezpieczyciela, placówki medycznej czy też firmy telekomunikacyjnej w celu sfinalizowania i podpisania umowy. Całość operacji można przeprowadzić za pomocą kilku kliknięć z poziomu własnej kanapy na dowolnym urządzeniu i w dogodnym dla siebie czasie.


Twoje dane są więcej niż bezpieczne!

System cyfrowego potwierdzenia tożsamości – mojeID gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa przekazywania danych. Administratorami i dostawcami tożsamości są przede wszystkim banki, dysponujące zweryfikowanymi informacjami na temat konkretnego użytkownika. Udostępnianie informacji zawsze wymaga autoryzacji użytkownika, której dokonuje po zalogowaniu się na stronie swojego banku – dostawcy tożsamości. Na tym etapie może on w swojej bankowości elektronicznej może zobaczyć, jakich danych wymaga od niego usługodawca i zdecydować, czy chce je mu udostępnić. Po wyrażeniu zgody na taką operację transmisja danych odbywa się poprzez zaszyfrowany komunikat cyfrowy, za który odpowiedzialny jest jego operator – KIR.


Rozwiązanie na miarę XXI wieku

System mojeID to przełomowe rozwiązanie z obszaru usług identyfikacji elektronicznej strwożone przez KIR, kluczowy podmiot infrastruktury polskiego systemu bankowego. Dla banków i podmiotów komercyjnych takie rozwiązanie to przede wszystkim wyjście naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom klientów, dla których innowacyjne rozwiązania pozwalające cyfryzować różne usługi i procesy są ważne i doskonale wpisują się w tempo oraz styl ich życia. Usługa mojeID to wygodny, prosty w obsłudze i bezpieczny sposób zdalnego potwierdzania swojej tożsamości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *