banner
Biura nieruchomości

Zmiany w programie „Rodzina na swoim”

Głównym cele programu „Rodzina na swoim” jest pomoc młodym małżeństwom na rozpoczęcie nowej drogi życia w swoich czerech kątach. Za pomocą dopłat od państwa młodzi mogą spłacać kredyt, który przeznaczyli na kupno mieszkania.

Jednak z dniem 31 sierpnia wchodzi w życie nowa ustawa, ograniczająca możliwości wielu osób. Zmiana ta dotyczy maksymalnej ceny za metr kwadratowy mieszkania. Wynosi ona maksymalnie 3,5 tys. za metr kwadratowy i tu pojawia się problem, ponieważ w większości dużych miast nie kupimy żadnego mieszkania w takiej cenie. Wielu deweloperów również potwierdza tę informacje, ponieważ ceny ich mieszkań zaczynają się dopiero od 4 tys. zł za metr. Program ten cieszył się szczególną popularnością w szczególności w województwie podkarpackim. Od początku trwania programu udzielono ponad 1200 kredytów na zakup nieruchomości. Rzeszów to jedno z najprężniej rozwijających się miast, dlatego coraz więcej młodych ludzi przeprowadza się do tego miasta by tam mieszkać i pracować. I to właśnie w tym mieście deweloperzy podejmują najwięcej inwestycji dotyczących budowy nowych osiedli mieszkaniowych.

Do tej pory osoby, które skorzystały z dopłaty do kredytu bardzo sobie chwalą to rozwiązanie, ponieważ przez prawie połowę okresu kredytowania spłacają o wiele niższą ratę. Natomiast jeżeli ktoś dopiero stara się o kredyt z dopłatą, będzie musiał liczyć się ze sporymi problemami związanymi ze zmianą. Z tego powodu martwią się również deweloperzy ponieważ nowe mieszkania w Rzeszowie są coraz droższe, a przez zmianę przepisów chętnych może być coraz mniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *