banner
nowoczesne zaproszenia ślubne
Porady

Savoir vivre zaproszeń ślubnych – o czym pamiętać, a czego unikać?

Uroczystość ślubna jest bez wątpienia jedną z najważniejszych chwil w naszym życiu. Aby przebiegła w wymarzony przez nas sposób, ze wszystkich sił staramy się opanować towarzyszący jej chaos. Ogromny trud wkładamy w to, aby znaleźć odpowiednie miejsce na wesele, właściwą suknie i garnitur. W tym intensywnym czasie wyborów i przygotowań, często bagatelizujemy, lub zupełnie nieświadomie popełniamy błędy przy projektowaniu zaproszeń ślubnych. Jak uniknąć takich błędów, które mogą rzutować na odbiór wesela w oczach gości? Jak połączyć dobry smak z tradycją i stworzyć dobre, ale i nowoczesne zaproszenia ślubne?

Od czego zacząć?

Dobrym zwyczajem jest wręczenie zaproszenia ślubnego około 3 miesiące przed datą uroczystości. Dobrym więc pomysłem jest, aby dać sobie jeszcze minimum 2 miesiące, na związane z nimi pracę. Daje nam to bezpieczny margines, którego będziemy potrzebowali na dopracowanie takich detali, jak lista gości, czy motywu przewodniego wesela, którego jednym z wyrazów stanie się zaproszenie ślubne.

nowoczesne zaproszenia ślubne

Nowoczesne zaproszenia ślubne

Treść i forma wykonania mają kluczowe znaczenie w pozytywnym odbiorze wręczanych przez nas zaproszeń. O ile od strony graficznej styl wykonania, zastosowane elementy graficzne itd w ogromnym stopniu zależą od charakteru spotkania, jego motywu przewodniego, czy też zwykłej fantazji i poczucia humoru młodej pary, to treść powinna trzymać się przyjętych na tę okazje kanonów.

W umieszczonej treści powinny znaleźć się: imiona i nazwiska pary młodej, imiona i nazwiska osób zapraszanych, termin i miejsce uroczystości. Dodatkowo mile widziane jest umieszczenie mini mapki dojazdu. Dla osób starszych lub z poza okolić miejsca spotkania, takie ułatwienie dotarcia do celu może być bardzo pomocne.

Czego unikać, czyli o dobrym smaku

Podczas realizowania zaproszeń ślubnych, istnieje spore prawdopodobieństwo popełnienia mniejszych lub większych pomyłek i niedociągnięć. Na co zwrócić szczególną uwagę, aby nasze nowoczesne zaproszenia ślubne były ich pozbawione w możliwe najmniejszym stopniu?

Podstawowym, a zarazem najtrudniejszym do wyłapania błędem, są wszelkiego rodzaju literówki i błędy w odmianie. Przy ogromnej ilości zaproszeń i jednoczesnym przemęczeniu, przypadkowe przeoczenie takich niedociągnięć jest bardzo łatwe.

Formułowanie zaproszenia – ile widziane jest, aby było w 3 osobie liczby mnogiej.

Zapraszanie dzieci – latorośle na jednym zaproszeniu z rodzicami dopuszczalne są do pewnego wieku. Za spory nietakt uznaje się zaproszenie rodziców z pełnoletnimi dziećmi jednym zaproszeniem. Unikać jak ognia!

Ostatnim potencjalnym nietaktem, są wszelkiego rodzaju rymowanki i wierszyki, mające na celu skierowanie uwagi gości na pożądane przez nas prezenty. Jest to raczej mało taktowne ze strony młodej pary.

Gdy posiadamy na miarę naszych możliwości zaproszenia, nie pozostaje nic innego jak rozpocząć proces ich wręczania. I tutaj ważna uwaga. W przypadku rodziny znacznie od nas oddalonej miejscem zamieszkania, akceptowalne jest wysłanie zaproszenia pocztą. W przypadku gości mieszkających bliżej, osobista wizyta jest bardziej wskazana. Wysyłanie nowoczesnych maili, z naszymi nowoczesnymi zaproszenia jest absolutnie niedopuszczalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *