banner
salon w stylu angielskim
Dom

Salon w stylu angielskim

Każdy salon w mieszkaniu jest jego najbardziej reprezentatywną przestrzenią. To w nim odbywają się spotkania rodzinne i towarzyskie, przyjęcia, imprezy, odpoczynek przy dobrym filmie i muzyce. Z tego powodu salon musi prezentować się elegancko, a ponadto być wygodny i przytulny. Jednym ze stylów, które łączą w sobie komfort, klasyczny design, stylowe meble do salonu, miłe dla oka, przeważnie jasne kolory, jest styl angielski. Naśladując ten styl wyposażenia można uzyskać niepowtarzalny i oryginalny klimat, który zadowoli zarówno domowników, jak i gości.

Meble salonowe w stylu angielskim – charakterystyczne elementy

To, co odróżnia styl angielski od innych sposobów dekoracji wnętrz to meble wypoczynkowe i pozostałe meble do salonu. Bardzo ważną rolę odgrywają tutaj sofy i fotele. Są to zwykle tapicerowane, miękkie i wygodne meble obite tkaniną zwykle w jasnym kolorze, aczkolwiek można spróbować także ze zdobieniami jak paski czy drobne ornamenty. Zarówno sofy jak i fotele posiadają wysokie oparcia i podłokietniki.

Mile widziane są także pokrowce na meble wypoczynkowe, które pozwolą uzyskać wymarzony klimat. Pozostałe meble do salonu powinny być wykonane z litego drewna w stylu klasycznym i mogą posiadać zdobienia. Kolorystyka mebli w stylu angielskim opiera się głównie na bieli, kremach czy beżu, aczkolwiek niektóre elementy wyposażenia jak nieduży kredens, komoda, czy przyścienny stolik spotyka się także w ciemniejszych, brązowych kolorach.

Ogólna kolorystyka salonów w stylu angielskim

Chociaż motywem przewodnim tego stylu są barwy pastelowe, biele, róże, beże, czy écru, to często spotyka się wyraźniejsze kolory stosowane na meblach wypoczynkowych czy ścianach jak ciemne szarości, bordo w połączeniu z kremami czy nawet złotem. Kolory złoty i bordowy pomagają osiągnąć wyraźnie dostojny klimat, podniosły i bardziej ekskluzywny. To co się często spotyka w stylu angielskim to także motywy kwiatowe w jasnych, pastelowych kolorach. Pojawiają się na meblach wypoczynkowych, ścianach, zasłonach czy poduszkach dekoracyjnych.

Meble do salonu muszą posiadać odpowiednie dodatki

Styl angielski to bogactwo wzorów, ozdób, akcesoriów wyposażenia i wszelkiego rodzaju dodatków. Jednym z podstawowych elementów dodatkowych jest porcelana, najczęściej w kwieciste wzory, korespondujące z podobnym motywem na tekstyliach, takich jak zasłony, obrusy, poszewki na poduszkach, serwetach. Styl angielski nie lubi pustych miejsc, co oznacza, że na ścianach wskazane jest umieszczenie obrazów z martwą naturą, czy portretami. Z sufitu powinien zwisać w centralnym miejscu ozdobny, klasyczny żyrandol, natomiast na ścianach świetnie sprawdzą się stylowe kinkiety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *