banner
Technologia

Publiczne rozwiązania sieciowe

Żyjemy w czasach, kiedy komputeryzacja postępuje w zawrotnym tempie. O, ile komputery osobiste w domach są już od dawna i połączone siecią, znaną jako internet są od lat, tak w sektorze administracji publicznej dopiero się rozwija.

1Musimy wiedzieć, że pomiędzy domową siecią komputerów, a siecią komputerów w urzędach lub innych publicznych instytucjach bardzo się różni. Nie oszukujmy się, ale informacje jakie przekazujemy są mniej wartościowe, aniżeli poufne dane z urzędów. Dlatego też nie wystarczy podłączyć kilka komputerów do sieci, żeby wszystko było gotowe. Planując infrastrukturę jaką są rozwiązania sieciowe dla administracji publicznej konieczne jest połączenie ze sobą wielu komputerów, zabezpieczenie przesyłu danych odpowiednimi szyfrowaniami, tworzenie kont z uprawnieniami dla poszczególnych użytkowników.

Wszystko to robione jest po to, aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa poufnych danych, informacji i przesyłanych przez sieć dokumentów.

Można jednak zastanawiać się, po co to wszystko, skoro istnieje ryzyko? Odpowiedź jest bardzo prosta. Mimo wszystko jest to znacznie bezpieczniejsze aniżeli wysyłanie dokumentów kurierem. Do tego dochodzi jeszcze prędkość przekazywania informacji pomiędzy pracownikami urzędu, a nawet poszczególnymi urzędami niekiedy oddalonymi od siebie o setki kilometrów.

Firma Contica na swojej stronie internetowej ) prezentuje dokładnie swoją ofertę odnośnie tego typu rozwiązań. Posiada ona wieloletnie doświadczenie w tym temacie dlatego też cieszy się zaufaniem wśród klientów zlecających jej tego typu prace, niezależnie czy są to szpitale, hotele, sklepy lub inne prywatne, czy też publiczne instytucje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.