banner
Biznes

Prawdziwy apartament – kryteria, które powinny być spełnione

Dla wielu osób położony na wsi dom z ogródkiem jest szczytem marzeń. Jednak są również tacy, którzy kochają  zarówno przestrzeń jak i miejski luksus. Z tego też powodu zazwyczaj decydują się na zakup apartamentu. W większych miastach, takich jak Warszawa i Kraków, rynek nieruchomości rozwija się dość prężnie, niosąc za sobą spore zyski.

_Files_Thumbs_155628Apartament – rozkład pomieszczeń
Każda powierzchnia mieszkalna, która ma pełnić rolę apartamentu musi spełniać kilka ważnych kryteriów. Najważniejszym z nich jest właściwy rozkład pomieszczeń w mieszkaniu. Apartament powinien posiadać pomieszczenia takie jak: salon, kuchnia, sypialnia z wejściem do łazienki oraz garderoby, pokój gościnny, pomieszczenie gospodarcze, łazienkę do ogólnego użytku oraz do każdej sypialni. Pomieszczenia te powinny być zaprojektowane w taki sposób by ich podział na część dzienną oraz nocną był wyraźnie zaznaczony. Przestrzeń dzienna przeznaczona jest dla gości, a nocna dla domowników. Apartament powinien posiadać około 100  m². Aczkolwiek  w niektórych sytuacjach analitycy mogą uznać za apartament lokal posiadający nieco mniejszą powierzchnię, ale tylko pod warunkiem, że inne warunki zostały w całości spełnione.

Kolejne kryteria, które muszą zostać zachowane to: klimatyzacja, wysoki standard, jakościowe materiały budowlane, odpowiednie oświetlenie wnętrz oraz zabezpieczenie przed hałasem dochodzącym z ulicy. Istnieją również wymagania, co do budynku, w którym mają znajdywać się mieszkania posiadające miano apartamentów. Najważniejsze z nich to: winda, podziemny garaż, całodobowa ochrona oraz recepcja oraz bliskość infrastruktury usługowej.
Przykładem luksusowego apartamentu, który spełnia wszystkie powyższe kryteria jest Skierniewicka City. Więcej na:

Apartament – nie każde lokum może nim być
Zdarzają się sytuacje, w których osoby posiadające nieruchomość adaptują je na apartament. Jest to zabieg mający na celu jedynie poniesienie wartości lokalu, za pomocą poprawy standardu wykończenia, jednakże ten zabieg nie zmieni charakteru mieszkania. Właściciele budynków mieszkalnych z lat 70. XX w. Uważają, że po remoncie mieszkania mogą nazywać go apartamentem. Jednakże, tak na prawdę zmiana socjologiczna uwarunkowań jest praktycznie niemożliwa. Niezależnie ile czasu i pieniędzy zostanie poświęconych do modernizacji lokalu to i tak zawsze będzie on jednym z tysięcy innych, które posiadają podwyższony standard.

W Polsce rynek nieruchomości luksusowych prosperuje dopiero od pewnego czasu. W bogatych krajach jest on znacznie lepiej ukształtowany. Istnieją tam liczne firmy, które specjalizuje się w budować domów oraz apartamentów mieszkalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *