banner
Biznes

Pożyczki dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – dlaczego warto?

Obecnie w Polsce funkcjonuje blisko 1,8 mln firm i przedsiębiorstw niefinansowanych, z których ponad 99,7 proc. to mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Jeżeli myśli o szybkim rozwoju swojej firmy, chciałbyś zainwestować w nowe nieruchomości, niezbędny sprzęt lub większą przestrzeń biurową, warto skorzystać z atrakcyjnego dofinansowania dla sektora MŚP.

Szerokie spektrum celów finansowania

Mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa stanowią obecnie główną bazę rozwoju gospodarczego w całej Polsce. Ich funkcjonowanie oraz stabilny rozwój jest niezwykle ważne dla gospodarki naszego kraju. Dzięki pożyczkom unijnym przedsiębiorstwa z sektora MŚP mogą starać się o dofinansowanie m.in. rozwoju własnych firm, ich rewitalizacji, finansowania odnawialnych żródeł energii czy też efektywności energetycznej, a także wdrożyć wyniki prac badawczo-rozwojowych. Na przykład pożyczka inwestycyjna (B + R) dla województwa opolskiego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw udzielana jest na warunkach rynkowych według stopy referencyjnej lub na warunkach korzystniejszych od rynkowych. Takie dofinansowanie jest przyznawane w wysokości nawet 1,2 mln PLN. W zależności od województwa oraz celu przeznaczenia pożyczki, przedsiębiorstwa z sektora MŚP mogą starać się o dofinansowanie w wielkości od 10 do maksymalnie 2,4 mln PLN, w zależności od instytucji finansowej współpracującej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK).

Wsparcie w postaci pożyczki inwestycyjnej otrzymają ci przedsiębiorcy, których głównym celem jest wprowadzenie w ich firmach innowacyjnych rozwiązań, kupno nowoczesnych urządzeń, stworzenie nowych miejsc pracy czy też modernizację linii produkcyjnej.

Aby otrzymać dofinansowanie, właściciele mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw powinni przede wszystkim:

  • wybrać jedną z Instytucji Finansowych, współpracujących z BGK (lista takich Instytucji znajduje się na naszej stronie internetowej https://pozyczkiunijne.bgk.pl/ ),
  • określić plan inwestycyjny,
  • wybrać odpowiednią ofertę pożyczkową, która będzie w pełni odpowiednią dla planów inwestycyjnych,
  • przygotować odpowiednią dokumentację wraz z wnioskiem o udzielenie pożyczki.

Pożyczki dla firm z sektora MŚP wypłacane są w transzach lub jednorazowo w zależności od potrzeb inwestycyjnych przedsiębiorcy. Należy pamiętać, że środki z pożyczki muszą zostać w całości przeznaczone na cele wskazane w umowie, potwierdzone oryginalnymi fakturami/rachunkami lub innych dokumentami potwierdzającymi realizację tych celów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *