banner
Biznes

Mocne i słabe strony e-shoppingu i sprzedaży tradycyjnej

To, co charakteryzuje teraźniejszość, w której przyszło nam obecnie żyć, to bezustanny pośpiesz i deficyt wolnego czasu, na który cierpi chyba większość z nas. Tym bardziej racjonalnym wydaje się fakt, że przeciętny Kowalski szuka wszelkich sposobów i metod, by zaoszczędzić choć kilka bezcennych minut w ciągu doby, które mógłby poświęcić wyłącznie dla siebie. Pomocnym narzędziem w tego rodzaju poszukiwaniach drogocennych zasobów czasowych jest niewątpliwie Internet, oferując możliwość skorzystania z różnych rodzajów usług bez konieczności ruszania się z domowego fotela. Jedną z takich form e-świadczeń są zakupy za pośrednictwem Internetu, które stają się coraz popularniejszym sposobem nabywania produktów, szczególnie wśród młodych ludzi.

148753Internetowa sprzedaż wysyłkowa bije rekordy popularności na całym świecie, przyciągając coraz szerszą publiczność do setek tysięcy e-sklepów rozsianych w wirtualnej przestrzeni. To, co jest najbardziej atrakcyjne dla konsumentów w tego rodzaju handlu, to przede wszystkim możliwość przejrzenia dziesiątek ofert produktowych i ich zakup bez ruszania się z domu. Taka forma zakupów, w przeciwieństwie do sklepów tradycyjnych, jest dostępna dla użytkowników przez całą dobę, co również nie pozostaje bez znaczenia dla konsumentów. Sklepy internetowe oferują niższe ceny w porównaniu z tradycyjnymi punktami handlowymi, głównie ze względu na niskie koszty utrzymania i prowadzenia takiej działalności. Właściciel e-sklepu nie musi płacić wysokich kosztów czynszu za pomieszczenia czy też nie potrzebuje dużej armii pracowników do prowadzenia biznesu i obsługi klientów. Mankamenty sprzedaży elektronicznej, z jakimi muszą się borykać internauci, to przede wszystkim zbyt długi czas oczekiwania na zamawiany towar, brak dostatecznej informacji na temat produktów i brak możliwości fizycznego przetestowania asortymentu.

Mimo tego, że handel elektroniczny podbija zachodnie rynki, stając się wygodnym i szybkim sposobem przeprowadzania transakcji zakupowych, sklepy tradycyjne mimo wszystko mają się zupełnie dobrze i w dalszym ciągu skupiają wokół siebie dość duży odsetek konsumentów. Główną przyczyną, dla której tradycyjne kupowanie nadal cieszy się dużą popularnością jest możliwość dotknięcia, przymierzenia, a nawet powąchania danego towaru, czego e-sklepy nie są w stanie już zaoferować. Mimo tego, że e-sklepy prezentują coraz szerszą ofertę graficzną produktów, które możemy obejrzeć z każdej niemal strony, to nic chyba nie zastąpi własnoręcznej obdukcji towaru wszystkimi posiadanymi zmysłami. Można w ten sposób odpowiednio dobrać towar pod własne potrzeby, porozmawiać ze sprzedającym czy osobiście przetestować produkt, co raczej jest niewykonalne w sklepach internetowych. Ponadto, kupowany w ten sposób produkt mamy od ręki bez konieczności czekania z utęsknieniem na doręczyciela przesyłki czy listonosza.

Dziś Internet oferuje nam całkiem innowacyjne rozwiązania zakupowe w postaci nowych portali informacyjnych, dzięki którym kupowanie w sieci jest jeszcze prostsze. Niedawno powstał pierwszy w Polsce serwis Gdzieobejrze.pl, który łączy w swoim obrębie dwa światy, zapraszając do współpracy zarówno e-sklepy, jak i sklepy stacjonarne. Projekt powstały przy wsparciu środków z UE oferuje klientowi możliwość sprawdzenia, gdzie najbliżej może fizycznie przed zakupem obejrzeć interesujący go towar i w asortymencie których sklepów (czy to internetowych, czy stacjonarnych) poszukiwany towar się znajduje. Taka solidna dawka rzetelnej informacji pozwala na szybkie, łatwe i wygodne połączenie usług internetowych z tradycyjną formą zakupów, zaoszczędzając przy tym każdemu konsumentowi mnóstwo czasu i kosztów. Serwis GdzieObejrze.pl zapewnia internautom bezpieczeństwo i komfort wyszukiwania interesujących ich produktów oraz pewność tego, że towar na pewno znajduje się w asortymencie konkretnego sklepu. Połączenie dwóch jakże odmiennych form sprzedaży w jednym miejscu to naprawdę innowacyjny i unikatowy na polskim rynku pomysł, który ma ogromne szanse powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *