banner
biuro w domu
Dom

Miesce do pracy w niewielkim mieszkaniu

Biuro lub chociaż kącik na laptopa stały się w mieszkaniu wymogiem koniecznym nie tylko dla osób przynoszących pracę do domu, studentów czy uczniów, ale także dla wszystkich, którzy spędzają sporo czasu serfując w Internecie. Wygospodarowanie takiej przestrzeni może wymagać nieszablonowego podejścia, szczególnie jeśli chodzi o małe mieszkania i kawalerki. Jak się do tego zabrać?biuro w domu

Zacząć powinniśmy od wyboru pomieszczenia, najlepszym będzie takie w którym po pierwsze da się wygospodarować pewną przestrzeń, a po drugie biurko ustawimy zapewniając dostęp do światła naturalnego. Nie tylko zmniejszy to nasze rachunki, ale również będzie korzystniejsze dla oka. Najczęściej wybór padnie na pokój dzienny, ale w grę wchodzi również sypialnia, a nawet przedpokój. Do wydzielenia przestrzeni posłużyć może parawan, bambusowa roleta czy regał.

Kolejna kwestia to meble i fotele gabinetowe. Blat powinien w miarę możliwości zapewniać komfort pracy. W małej przestrzeni warto zastanowić się nad opcją rozkładaną z szafy, barku lub poszerzanym w razie potrzeby. Biurko powinno mieć zapewniony stały dostęp do światła naturalnego, jednak należy wyposażyć je także w światło sztuczne. W przypadku osób praworęcznych lampka ustawiona powinna być po lewej stronie i analogicznie dla osób leworęcznych po prawej.

Fotele czy krzesła biurowe są nie mniej istotne. Najlepiej, aby umożliwiało nam łatwe przemieszczanie się, czyli powinno być na kółkach. Wymogiem koniecznym jest również regulacja siedziska i oparcia. Osobom spędzającym sporo czasu przed komputerem zapewni to wygodną pracę i uchroni przed nadmiernym wytężaniem kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.