banner
zaproszenie ślubne
Artykuły, Porady

Jak wybrać odpowiednie zaproszenia ślubne?

Okres przygotowywania swojego wymarzonego ślub i wesela to czas pełen wyzwań, którym przyszli Państwo Młodzi muszą sprostać. Na tym etapie muszą oni podjąć wiele istotnych decyzji, które sprawią, iż ten najważniejszy dzień w życiu będzie naprawdę wyjątkowy. Jednym z częstych dylematów jest wybór zaproszeń na ślub, które będą pasowały do charakteru uroczystości. Oto kilka wskazówek, jak umiejętnie wybrać zaproszenia ślubne.

Zaproszenia ślubne – kryteria wyboru

Zaproszenia ślubne stanowią pierwszą wizytówkę zbliżającego się ślubu. Ponadto są one również swego rodzaju odzwierciedleniem charakteru i stylu, w jakim obędzie się ślub i wesele. Sposób, w jaki Młodzi przygotowują warstwę tekstową i wizualną zaproszeń, bardzo wiele mówi o specyfice organizowanego przez nich wydarzenia.

W przypadku ślubnych zaproszeń istotne jest, by ich wyboru dokonać przynajmniej 3-4 miesiące przed planowaną datą uroczystości. Samo wybieranie wzoru zaproszeń jest czynnością czasochłonną, a dodatkowo należy liczyć również czas wykonania określonego projektu. Istotne, by mieć ze sobą listę gości weselnych, która pozwoli złożyć zamówienie na odpowiednią ilość zaproszeń.

Wybierając zaproszenia ślubne należy przede wszystkim brać pod uwagę takie wzory, których styl będzie odpowiadał charakterowi i kolorystyce wesela. Jeśli więc Państwo Młodzi decydują się na dodatki w czerwonym kolorze, ważne, by kolor ten przewijał się także w zaproszeniach. Jeśli z kolei wesele będzie urządzone z przepychem, bogate powinny być także zaproszenia.

Wypisywanie zaproszeń ślubnych

Na zaproszeniach ślubny powinny znaleźć się podstawowe informacje, czyli przede wszystkim: imiona i nazwiska Młodych, data, godzina i miejsce ślubu oraz wesela, a także informacje kontaktowe, niezbędne do potwierdzenia uczestnictwa w uroczystości. Mogą one także zawierać dodatkowe informacje, jak np. co Młodzi chcieliby otrzymać zamiast kwiatów.

Aktualnie modne jest ręczne wypisywanie zaproszeń, dlatego też decydując się na taką opcję, warto się do tego przyłożyć. Ważne, by zrobić to w sposób staranny i bezbłędny. Ponadto warto zamówić również kilka dodatkowych zaproszeń, dzięki czemu, w przypadku popełnienie jakiegoś błędu, będzie można napisać nowe zaproszenie dla danych gości. Często spotykanym rozwiązaniem jest również korzystanie z usługi ręcznego wypisywania zaproszeń przez osoby o bardzo ładnym charakterze pisma bądź też decydowanie się na zaproszenia, na których wszystkie dane zostają wydrukowane. Wybór jednej z tych opcji zależy wyłącznie od indywidualnej wizji Młodych.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem https://www.jdstyle.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *