banner
endermologia rzeszów
Ciekawostki

Endermologia – ujędrnianie i wyszczuplanie

Endermologia należy do grupy zabiegów pozwalających na modelowanie, wyszczuplanie i ujędrnianie ciała. Zabieg ten został opatentowany w 1986 roku i dzięki wykorzystaniu techniki masażu umożliwia poprawę niedoskonałości naszej figury.

endermologia rzeszówNa czym polega proces, na którym opiera się istota endermologii? Mimo bardzo nowoczesnego brzmienia nazwy – podstawa leży w od wieków znanej technice masażu.
Masaż generuje zjawisko mechanotransdukcji, która oznacza przemianę bodźców mechanicznych na reakcję lipolizy – czyli reakcję spalania tłuszczu. Lipoliza to hydrolityczny proces rozkładu tłuszczu, która przy wykorzystaniu tej metody pozwala pozbyć się tłuszczu z którym nie możemy poradzić sobie dietą czy nawet ćwiczeniami.

Dodatkowym efektem oprócz spalania tłuszczu przy endermologii jest wzmożona synteza kolagenu – odpowiadającego za jędrność naszej skóry. Dzieje się tak ponieważ masaż wykonywany przy pomocy urządzenia do endermologii dociera nie tylko do mięśni ale przede wszystkim do tych partii ciała, na których poprawie najbardziej nam zależy.

Jak już wyżej wspomniałam – zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnego urządzenia i dodatkowo w specjalnym kostiumie, mającym chronić ciało przed ewentualnym uszkodzeniem. Kostium taki można zakupić w salonach kosmetycznych, które oferują przeprowadzenie zabiegów endermologii.
Zabieg endermologii potrafi zadziałać zaskakujące efekty, jednak niestety istnieją przeciwwskazania do wykonywania tego zabiegu. Endermologii nie wykonujemy u  kobiet w ciąży, osób z żylakami, stosującymi niektóre leki czy z chorobami skóry oraz po zastosowaniu botoxu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.