banner
urlop w Chorwacji
Świat

Dubrovnik – klejnot Chowacji

Perła Adriatyku, żyjący pomnik, Letni Festiwal – wszystkie te określenia idealnie opisują Dubrownik, miasto o unikalnej historii i pięknie, które zachwyciło niezliczoną ilość pisarzy, poetów, malarzy czy architektów. To jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na zarówno nad Morzem Śródziemnym jak i na całym świecie.
urlop w ChorwacjiObecnie miasto znane jest ze świetnie utrzymanego centrum otoczonego imponującym systemem murów i fortów. Należy do najchętniej wybieranych miejsc na wakacje – to w jego okolicach turyści najczęściej rezerwują apartamenty w Chorwacji.

Zwiedzając  to nadmorskie miasto nie można się śpieszyć. Miejscem obowiązkowym do odwiedzenia dla każdego turysty jest najstarsza w całej Europie apteka znajdująca się w klasztorze Franciszkanów. Po całym dniu spacerów można z kolei odpocząć na ławce pod drzewami pomarańczy. Każdy powinien również zawitać do restauracji Lokanda Peskarija i skosztować świetnie przyrządzonych małż.

Na wakacje w Dubrowniku najlepiej wybrać się pomiędzy sezonem wiosennym, a letnim, kiedy to nie jest on jeszcze tak bardzo zatłoczony przez turystów. Wybrzeże tej „Perły Adriatyku” przepełnione jest łodziami promami, które zapewniają komunikację pomiędzy sąsiadującymi wyspami. Będąc tutaj warto jest wspiąć się na wieżę Minčeta, z której rozpościera się przepiękna panorama miasta.

Zdecydowanie najsławniejszą atrakcją miasta Dubrownika jest Pałac Rektora, które przestronne wnętrze może zbadać każdy turysta. Uwieńczeniem spaceru po mieście może także być wizyta na jednej z najpiękniejszych plaż w Europie o nazwie Buža. Miejsce to od wielu lat zachwyca miliony ludzi z całego świata, przede wszystkim za sprawą bogactwa historycznego i kulturowego, ale także i wysokiej jakości zakwaterowaniem. Apartamenty czy luksusowe hotele w Dubrowniku zachęcają komfortem oraz przystępnymi cenami.

1 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *