banner
Artykuły, Porady

3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie wanny

Decydując się na wannę warto wiedzieć o kilku rzeczach, które mogą ułatwić nam wybór tej właściwej do naszej łazienki. Biorąc pod uwagę, jaką niedawno wanny przeszły rewolucję na rynku, warto zapoznać się z niektórymi nowinkami, by dokonać właściwego wyboru.

1. Wybierz materiał

W ostatnim czasie na rynku pojawił się znacznie bardziej szeroki wybór kształtów i materiałów wanien. Aktualnie na rynku wyłania się trzy wiodące typy materiałów, z których wykonywane są wanny: akryl, stal i żeliwo.

Wanny akrylowe są na obecną chwilę bardzo popularne. Materiał ten zatrzymuje ciepło i jest lekki. Do wad tego typu wanien można zaliczyć niska odporność na zarysowania i stłuczenia. Niewielkie zarysowania zawsze można naprawić używając zestawu renowacyjnego (pasty polerskiej i wodnego papieru ściernego). Zestaw ten jednak nie pomoże w przypadku dużych zarysowań lub pęknięć.

Wanny stalowe podobnie jak akrylowe są lekkie, a w dodatku bardzo odporne na zarysowania. Niemniej jednak wymagają dodatkowego ocieplenia za pomocą styropianu lub wełny mineralnej.

Wanny żeliwne są bardzo solidne i wytrzymałe. Zakup takiej wanny to inwestycja na lata. Materiał ten jest odporny na zarysowania i odbarwienia. Dodatkowo utrzymuje stałą temperaturę wody, a same wanny wyglądają niezwykle stylowo.

Luxury modern bathroom

Oryginalnym rozwiązaniem są również wanny z kamienia, które stanowią bardzo ciekawy element wystroju łazienki. Jedną z jej wad jest jej waga, która może dojść nawet do 1,5 tony, dlatego decydując się na tego typu wannę lepiej najpierw upewnić się czy strop wytrzyma tego typu obciążenie.

2. Dobierz odpowiednie akcesoria

W trakcie użytkowania wanny warto by wszystkie niezbędne elementy znajdowały się w zasięgu ręki. By móc wygodnie korzystać z wanny warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria.

Aktualnie na rynku istnieje wiele dodatkowego wyposażenia do wanien. Różnego rodzaju siedziska, zagłówki czy uchwyty, sprawiają, że korzystanie z wanny jest znacznie bardziej bezpieczniejsze i przyjemniejsze.

Twierdzi ekspert Besco.eu.

Nowatorskim rozwiązaniem są wanny z półkami, które w swojej obudowie posiadają wbudowane półki na podstawowe akcesoria do kąpieli. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne oraz pomysłowe.

3. Dopasuj kształt wanny

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wanien. Już na etapie samego projektu należy określić najbardziej odpowiedni kształt pasujący do łazienki. Do wyboru są wanny:

  • prostokątne,
  • owalne,
  • trójkątne,
  • okrągłe,
  • wielokątne,
  • nietypowe.

Wybór kształtu wanny zależy przede wszystkim od możliwości powierzchniowych, jakie daje nam metraż łazienki. Niemniej jednak warto zasięgnąć opinii fachowców, którzy zawsze mogą zaproponować ciekawą alternatywę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *