banner
Dom

Jak udekorować dom za pomocą świec?

Dawniej świece były w domu jedynym śródłem światła. Później wykorzystywaliśmy je głównie podczas uroczystych kolacji lub wtedy, gdy…były przerwy w dostawie prądu. Dzisiaj świece w najróżniejszych kształtach i formach pojawiają się w naszych mieszkaniach jako ozdoba i element dekoracyjny. Są nieodłącznym elementem wystroju, który bezprzecznie robi wrażenie.

swiece1. Świece pasują do każdego pomieszczenia. Kto powiedział, że można je umieszczać jedynie w pokoju lub salonie? Świeczki są doskonałym dodatkiem także do łazienki czy przedpokoju. W łazience możemy ustawić je w rogach umywalki lub na wannie. Wystarczy zakupić specjalną podstawkę, którą umieścimy w rogu wanny, a na niej poukładamy mniejsze i większe świeczki. W przedpokoju możemy ustawić je na komodzie po prostu jako ozdobę. Bez względu na to gdzie je umieścimy nie zapominajmy, aby były one w kolorze, który pasować będzie do całości pomieszczenia.

2. Czy sięgaliśmy kiedyś po świeczki zapachowe? Być może kojarzą się nam one z niezbyt przyjemnym zapachem odświeżacza, który wkładamy do szafy, aby nie zagnieździły się w niej mole. Wiadomo, że świeczka świeczce nierówna. Aktualnie na rynku pojawiło się wiele firm specjalizujących się w produkcji świeczek zapachowych. Możemy wybierać pomiędzy najróżniejszymi zapachami: od kwiatowych, przez owocowe, a na słodkich skończywszy. Znajdziemy wśród nich świece na każdą okazję: święta Wielkiej Nocy, Bożego Narodzenia czy miłosne święto – Walentynki.

3.  Świeczki mogą posłużyć nam do stworzenia nastrojowych lampionów. Możemy zakupić gotowe lampiony w sklepie i wsadzić do nich świeczki. Dostępne są one w różnych rozmiarach i kolorach. Możemy kupić taki lampion w neutralnym kolorze i samodzielnie go ozdobić przy pomocy farb olejnych lub takich do malowania szkła. Gotowe lampiony można zawiesić na sznurku np. na ścianie lub też postawić na parapecie – wieczorem będą prezentowały się wspaniale.

4. Klasycznym przykładem wykorzystania świec są oczywiście świeczniki. Od nas zależy, jaki wybierzemy: czy będzie on klasyczny czy tez nowoczesny. Świecznik utrzymany w prostej konwencji będzie zazwyczaj pasował do wszystkiego – te w jasnych lub klasycznych kolorach są bardziej eleganckie. Możemy postawić także na mocny kolor i wybrać świecznik w intensywnym kolorze, który ożywi wnętrze.

5. Jeśli chcemy przygotować coś wyjątkowego lub zaskoczyć przyjaciół podczas uroczystej kolacji, zaopatrzmy się w małe, okrągłe świeczki i róże. Nalejmy wody do szklany i wrzućmy do niej płatki róż. Na wierzch połóżmy zapaloną świeczkę i gotowe! Pamiętajmy o zgaszeniu świeczek i miejmy je cały czas na oku, gdy są zapalone! Nasza dekoracja z pewnością zrobi wrażenie.

Więcej na:  www.homeinvest.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.