banner
Dom

Zalety odkurzaczy centralnych

Coraz więcej osób decyduje się na innowacyjne rozwiązania pomagające w utrzymywaniu czystości w budynkach. Jednym z takich rozwiązań są coraz popularniejsze centralne odkurzacze, wciąż jednak nie znane wielu osobom.

Otóż centralny odkurzacz to takie urządzenie, które pozwala na sprzątanie w takim sam sposób jak zwykłymi odkurzaczami przenośnymi, jednak różnica polega na tym, że do sprzątania w ten sposób używa się specjalnego węża ssącego, który wkłada się do gniazdka w ścianie – zamiast do odkurzacza. Stąd tez zassane powietrze z kurzem przepływa do jednostki centralnej poprzez przewody znajdujące się w ścianach.

Największą zaletą systemu jest zapewne cisza, dzięki instalacji jednostki centralnej w pomieszczeniu gospodarczym. Dlatego też odkurzanie nie przeszkadzam w wykonywaniu innych czynności przez osoby przebywające w domu. Można spokojnie rozmawiać, oglądać czy też nawet spać, a w tym czasie sprzątać dom.
Odkurzacze centralne zwalczają alergizujące środowisko. W czasie odkurzania zanieczyszczenia oraz kurz zostają w całości pochłonięte i oczyszczone przy pomocy filtra, a następnie bezpowrotnie wydalone na zewnątrz, dzięki czemu znikają główne przyczyny alergii.

Instalacja systemu centralnego odkurzania nie powinna przekroczyć  1 % wartości budynku. Ponadto rozwiązanie te jest w pełni bezpieczne – odkurzacz zasilany jest niskonapięciowo – 12 V.  Korzystanie jest bardzo łatwe – odkurzacz włącza się automatyczne po włożeniu  węża ssącego do gniazda ssącego czy tez przy pomocy włącznika w uchwycie węża. Dodatkowymi zaletami są wygoda oraz brak specyficznego zapachu po odkurzaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *