banner
Biznes

Wypadek drogowy – dochodzenie odszkodowania

Prawo do ubiegania się o odszkodowanie powypadkowe ma każdy kto w jakikolwiek sposób ucierpiał w wyniku wypadku drogowego. Niezależnie czy jest to kierowca, pasaże czy inny uczestnik ruchu drogowego. Jednak większość ofiar wypadków albo z braku znajomości swoich praw albo ogromu spraw i formalności jakie należy załatwić  rezygnuje z dochodzenia odszkodowania.

Odszkodowanie ma na celu choć w znacznym stopniu zrekompensować straty jakie poniósł poszkodowany w wyniku wypadku. Często jednak dochodzenie odszkodowania to bardzo długi i monotonny proces. Jednak warto się o nie ubiegać zwłaszcza gdy wskutek poniesionego uszczerbku na zdrowiu nie jesteśmy w stanie pracować i brak nam pieniędzy na powrót do zdrowia.  Warto wiedzieć w takiej sytuacji że to właśnie ubezpieczyciel sprawcy powinien pokryć wszystkie koszty leczenia poszkodowanego i zrekompensować mu czas w którym nie był w stanie podjąć pracy wskutek czego znacznie pogorszyła się jego sytuacja materialna.  Wiele jest wypadków w których niestety poszkodowany umiera, w takiej sytuacji o odszkodowanie może się starać rodzina zmarłego, ze względu chociażby takiego że strata bliskiej osoby wpłynęła również na utratę czasami jedynych środków finansowych.

By uzyskać odszkodowanie komunikacyjne należy zgłosić szkodę ubezpieczycielowi wraz z wszystkimi dokumentami dotyczącymi wypadku, nie należy zapomnieć o dokumentacji medycznej oraz wszelkich rachunkach za leczenie i rehabilitację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *